• Start
  • Wiadomości
  • Dzielnicowe choinki rozbłysły w środę w Nowym Porcie i Ujeścisku-Łostowicach. Zobaczcie!

Dzielnicowe choinki rozbłysły w środę w Nowym Porcie i Ujeścisku-Łostowicach. Zobaczcie!

W obu tych dzielnicach pojawił się św. Mikołaj. W obu dopisali mieszkańcy, w tym ci najmłodsi, których nie trzeba było specjalnie zachęcać do wspólnej zabawy. W uroczystym zapaleniu światełek wzięła udział Monika Chabior, zastępczyni prezydent ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, a także miejscy i dzielnicowi radni. Zobaczcie nasze fotogalerie z obu wydarzeń.
08.12.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kolejne dwie gdańskie dzielnice, Ujeścisko-Łostowice oraz Nowy Port wprowadziły u siebie świąteczny klimat
Kolejne dwie gdańskie dzielnice, Ujeścisko-Łostowice oraz Nowy Port wprowadziły u siebie świąteczny klimat
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Choinka "odpalona" w Nowym Porcie

W środę, 7 grudnia, na Placu Wolności, na świątecznym drzewku zapalono lampki przed godz. 17. Ale zabawa z udziałem mieszkańców rozpoczęła się już o godz. 15.30 - świątecznym korowodem, który wyruszył z terenu dawnego żłobka przy placu Gustkowicza. Na Placu Wolności najmłodsi spotkali świętego Mikołaja, a także wzięli udział w warsztatach z tworzenia najdłuższego łańcucha świątecznego. Dla obecnych przygotowano gorący poczęstunek.

Przy nowoporckiej choince pojawiła się Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania oraz radni dzielnicy Nowy Port, na czele z Ewą Łapińską, zastępcą Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Nowy Port.

Dzielnicowa choinka po raz pierwszy na Ujeścisku-Łostowicach

Świąteczne drzewko stanęło na terenie zbiornika retencyjnego Jeleniogórska, na wysokości ul. Człuchowskiej. W uroczystym zapaleniu na nim światełek także uczestniczyła wiceprezydent Monika Chabior oraz radni dzielnicy Ujeścisko-Łostowice na czele z Przewodniczącym Zarządu Dzielnicy Piotrem Lachowskim. Obecna była też miejska radna Kamila Błaszczyk.

W tej dzielnicy uroczyste zapalenie światełek na choince zorganizowano po raz pierwszy. Wydarzeniu towarzyszyły dodatkowe atrakcje, takie jak mikołajkowe tańce i nietypowe zawody m.in. w jedzeniu piernika, przeciskaniu się przez komin czy wyścigi reniferowych zaprzęgów i pisanie najdłuższego listu do św. Mikołaja. Przygotowano też quiz o świętach i wiele innych niespodzianek.

Rada Dzielnicy przypomina przy okazji o świątecznym spotkaniu dla osób starszych i samotnych, które odbędzie się w sobotę, 10 grudnia, o godz. 12, w SP nr 86 przy ul. Wielkopolskiej.

Zobacz zdjęcia z zapalania choinek w dzielnicach: Nowy Port i Ujeścisko-Łostowice

W których dzielnicach już świecą choinki?

We wtorek, 6 grudnia, lampki na świątecznych drzewkach zapalono w Letnicy i na Biskupiej Górce w Śródmieściu. W poniedziałek, 5 grudnia, podobna uroczystość odbyła się w dzielnicy Zaspa Rozstaje. W niedzielę, 4 grudnia, lampki zaświeciły się uroczyście na choince w Sobieszewie, a w sobotę, 3 grudnia: na Jasieniu, w Osowej i na Chełmie. Relacje z tych wydarzeń przeczytacie poniżej.

Dzielnicowe choinki rozświetlają już Letnicę i Biskupią Górkę. 6 grudnia uroczyście zapalono lampki

Czytaj także: Choinka na Zaspie, wśród nowości rozświetlony samolot

Czytaj także: Choinka świeci na Wyspie Sobieszewskiej

Czytaj także: Choinki już świecą w dzielnicach Chełm, Osowa i Jasień

Harmonogram zapalania światełek na dzielnicowych choinkach w najbliższych dniach

czwartek, 8 grudnia 

  • Śródmieście, skrzyżowanie ulic Toruńskiej i Wróbla, godz. 17.00 - z udziałem Piotra Kryszewskiego, zastępcy prezydenta ds. usług komunalnych

Mikołajkowa zabawa rozpocznie się już od godz. 16.00. zaplanowano rodzinny festyn z wieloma atrakcjami, kiermaszem, warsztatami, występami, konkursami i ciepłymi napojami. Każdy znajdzie coś dla siebie.

  • Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, skwer u zbiegu ulic Pomorskiej i Gospody, godz. 18.30 - z udziałem Moniki Chabior, zastępczyni prezydenta ds. rozwoju społecznego i równego traktowania

Przygotowano atrakcje dla dzieci, zabawy z animatorem i słodką niespodzianka dla wszystkich uczestników wydarzenia. Dzień później, 9 grudnia w godz. 17.00-19.00 odbędzie się spotkanie z Mikołajem w Osiedlowym Klubie Feluka. Tam także zaplanowano animacje dla dzieci i słodkości, a dobrą zabawę uwieczni Fotobudka.

piątek, 9 grudnia 

  • Piecki-Migowo, skrzyżowanie ulic Rakoczego i Bulońskiej, godz. 18.00 - z udziałem Piotra Borawskiego, zastępcy prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu

W programie wydarzenia zaplanowano ognisko i koncert, a uczestnicy mogą liczyć na słodkie drobiazgi od św. Mikołaja. Będzie to także okazja do zrobienia sobie zdjęcia pod choinką. 

Rada Dzielnicy Piecki Migowo przygotowała dla mieszkańców niespodziankę także kilka dni wcześniej, we wtorek, 6 grudnia w Centrum Kultury na Morenie im. Jana Pawła II o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie z iluzjonistą. 8 grudnia na godz. 11.30 na w sali koncertowej SP nr 1 zaplanowano „Dzień dla Seniora”. Będzie można wziąć udział w przestawieniu, wspólnym śpiewaniu kolęd i skosztować przygotowanych słodkości.

sobota, 10 grudnia

  • Orunia-Św. Wojciech-Lipce, ul. Gościnna, godz. 16.00 - z udziałem Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska

Będzie to już XXIII Gwiazda na Oruni. W programie przewidziano wiele atrakcji, zwłaszcza dla młodych uczestników. Już od godz. 14.00 będzie można odwiedzić świąteczny kiermasz. Wtedy też zaczną się występy na scenie. Rozświetlenie choinki poprzedzi pokaz artystyczny przygotowany przez GAK, wystąpi Laura i jej zespół. Pod wykuszem frontowym Kawiarni Kuźnia będzie oczekiwał Mikołaj na tronie. Przez cały czas trwania imprezy będzie otwarty też warsztat kowalski, żeby wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć, jak wygląda praca kowala. Zaplanowana jest także kwesta na rzecz hospicjum. 

  • Świbno, skrzyżowanie Boguckiego i Świbnieńskiej, godz. 16.00 z udziałem Piotra Borawskiego, zastępcy prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu

  • Wrzeszcz Górny, Plac Czerwonych Gitar, godz. 17.30 

TV

Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Dziękujemy że byliście z nami