Globalna firma technologiczna Dynatrace zwiększa zatrudnienie w Gdańsku

Międzynarodowa firma technologiczna Dynatrace zdecydowała o rozwoju swojego biura w Gdańsku, w kompleksie biurowym Alchemia. We wtorek, 19 września, ogłosiła zwiększenie zatrudnienia o kolejne 150 osób. Obecnie w spółce pracuje 350 specjalistów z branży IT.
19.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Grupa nowoczesnych, szklanych biurowców
Kompleks biurowy Alchemia, gdzie mieści się siedziba Dynatrace, położony jest obok przystanku SKM Gdańsk-Przymorze-Uniwersytet
fot. Jerzy Pinkas/ gdansk.pl

Gdzie jest siedziba Dynatrace?

W 2021 roku zakończono proces wyposażania gdańskiego biura Dynatrace. Przestrzeń została starannie zaprojektowana, aby sprzyjać kreatywnej pracy i integrować lokalne środowisko. Zrezygnowano z tradycyjnych open space-ów na rzecz stref podzielonych funkcjonalnie do charakteru wykonywanych zadań.
 
Obecnie, na czterech piętrach budynku Platinum w kompleksie biurowym Alchemia w Gdańsku, przy Al. Grunwaldzkiej 411-415, Dynatrace zajmuje 5,3 tysiąca metrów kwadratowych. To tutaj, w drugim co do wielkości centrum w strukturach globalnej firmy, pracuje 350 wykwalifikowanych specjalistów.

Jakich specjalistów potrzebuje Dynatrace?

We wtorek, 19 września, Dynatrace ogłosiła nabór do biura dla kolejnych 150 pracowników.
Obecnie poszukiwane są osoby na cztery stanowiska: product manager, cloud expert, front-end engineer oraz JAVA engineer. 

Plany spółki wpisują się w strategię miasta

Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu, podkreślił podczas konferencji w biurze Dynatrace, że zapowiedź reinwestycji przez firmę jest świetnym przykładem na to, że w Gdańsku i całym regionie dobrze prowadzi się biznes oraz współpracuje z innymi podmiotami.
Uśmiechnięty mężczyzna w garniturze w siedzibie firmy o nazwie Dynatrace
Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska, w nowoczesnym biurze firmy
fot. Paulina Chełmińska/ Urząd Miejski
 
- To doskonałe miejsce do dalszego rozwoju. Jednym z założeń Strategii Gdańska 2030 plus jest stworzenie 50 tysięcy nowych miejsc pracy, właśnie w nowych technologiach. Cieszy mnie, że działania firm realizujących się na naszym rynku wpisują się w działania tej strategii. W zeszłym tygodniu odebraliśmy najważniejszą nagrodę na Pomorzu, w kategorii Miasto Przyjazne Przedsiębiorcom (nagroda "Gryfa Gospodarczego" - przyp. red.) i dzisiejsza uroczystość jest doskonałym przykładem realizacji założonych przez nas celów - dodał zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu
 
Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, powiedział, że branża IT to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki Pomorza. - Współpraca z wykwalifikowanymi specjalistami stanowi fundament naszego sukcesu. Jestem przekonany, że reinwestycja Dynatrace w Gdańsku i zwiększenie zatrudnienia o 150 nowych ekspertów przyczyni się do budowania potencjału technologicznego i wzmocnienia pozycji regionu jako ośrodka zaawansowanych procesów high-tech – zaznaczył.

Wiele gdańskich firm z tytułem "Gryfa Gospodarczego 2023", a Gdańsk gminą przyjazną przedsiębiorcom

Więcej o firmie

Dynatrace to globalna firma technologiczna, specjalizująca się w tworzeniu inteligentnego oprogramowania do zarządzania wydajnością aplikacji. Oferuje platformę opartą na sztucznej inteligencji (AI) i automatyzacji, dostarczając rozwiązania do monitorowania wydajności aplikacji (APM) oraz monitoringu całych środowisk cyfrowych (DPM).

TV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?