Trendy w edukacji, czyli jak wykorzystać sztuczną inteligencję w nauce

Co można zrobić, żeby edukacja była jak najmniej… sztuczna? Konferencja BeZee - trendy w edukacji już po raz dziewiąty połączy przedstawicielki i przedstawicieli środowisk związanych z edukacją, biznesem i technologią. Rozpocznie się w czwartek, 16 listopada, w Echo Sferze, a oficjalnego otwarcia dokona Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska.
15.11.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Materiały prasowe

Jak wspierać uczniów po zakończeniu nauki?

BeZee to coroczna, ogólnopolska konferencja edukacyjna organizowana przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter. Jest okazją, by wymienić się doświadczeniami i dobrymi praktykami dotyczącymi wspierania młodzieży po zakończeniu przez nich edukacji.

- Dzięki ciągłej współpracy z młodzieżą, szkołami i uczelniami oraz osobami zajmującymi się edukacją i biznesem możemy odpowiadać na rzeczywiste potrzeby młodego pokolenia, biorąc pod uwagę różne perspektywy - mówi Anna Nowicka, koordynatorka projektu z ramienia Inkubatora Starter. - W tym roku skupiamy się na sztucznej inteligencji w edukacji, wplatając w nią kontekst relacji, ponieważ w gąszczu nowinek technologicznych nie powinniśmy zgubić człowieka.

Na scenie i w kuluarach pojawią się następujące tematy:

  • sztuczna inteligencja - kształtowanie umiejętności krytyczno-twórczych z wykorzystaniem AI,
  • nowe technologie - redefinicja roli nauczyciela w procesie kształcenia, weryfikacji wiedzy, strategii uczenia i nauczania,
  • fake newsy - sposoby wyposażenia uczniów i uczennic w kompetencje chroniące przed dezinformacją,
  • kompetencje miękkie - higiena cyfrowa oraz skuteczna komunikacja między gronem pedagogicznym, dyrekcją i rodzicami.

Kto wystąpi podczas konferencji?

Wśród prelegentów i prelegentek pojawią się m.in.: „Pan Belfer - Nauczyciel z Internetów”, czyli Dawid Łasiński, nauczyciel chemii, youtuber i trener umiejętności cyfrowych, dr Grzegorz D. Stunża, wykładowca akademicki, adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego od lat zaangażowany w edukację medialną, prezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej oraz Olga Doleśniak-Charczuk, publicystka, dziennikarka, redaktorka serwisu factcheckingowego FakeHunter Polskiej Agencji Prasowej. Nie zabraknie także warsztatów z ekspertami i ekspertkami, targów EduShow, na których zaprezentują się firmy i instytucje edukacyjne, oraz dużej dawki networkingu.

Szkoła, gdzie do morza i plaży jest rzut beretem

- Nowością podczas tegorocznej edycji będą rozmowy stolikowe, czyli specjalna przestrzeń do rozmowy i wymiany myśli z zaproszonymi gościniami i gośćmi, współpracującymi ze Starterem osobami z biznesu oraz młodzieżą z Młodzieżowej Rady Startera - dodaje Anna Nowicka. - Młodzieżowa Rada to stały członek naszych przedsięwzięć, z czego bardzo się cieszymy.

Głos młodego pokolenia będzie słyszalny nie tylko w przenośni - konferencję poprowadzą bowiem dwie przedstawicielki Młodzieżowej Rady Startera: Alicja Gęba oraz Judyta Bienias, uczennice XIX LO w Gdańsku.

- Wzięcie udziału w takim wydarzeniu to nie tylko zaszczyt, ale i wspaniałe doświadczenie. Można poznać ludzi z pasją i posłuchać o najnowszych, innowacyjnych pomysłach na mądre wprowadzanie nowości technologicznych do szkół - mówią. - Pojawia się coraz więcej rozwiązań dotychczasowych problemów, a konferencje takie jak ta dają nadzieję, że niedługo wejdą one w życie i trochę urozmaicą czas spędzany w szkole.

Konferencja odbędzie się w czwartek, 16 listopada, stacjonarnie, w godz. 9.00 - 18.00, w sali konferencyjnej Echo Sfera w Galerii Metropolia (poziom -1, ul. Kilińskiego 4, Gdańsk Wrzeszcz).

Więcej informacji na stronie konferencji oraz na profilu Starter Edukacja na Facebooku. 

 List brytyjskiej pary królewskiej do gdańskiej szkoły podstawowej

Rejestracja i bilety

Cena regularna biletu: 119 zł.

  • Pakiety dla grup*

Przy zapisie 3 osób z jednej szkoły obowiązuje zniżka. Zainteresowanych prosimy o kontakt: bezee@inkubatorstarter.pl

  • Cena obejmuje:

6 prelekcji, udział w wybranych warsztatach i/lub rozmowach stolikowych, udział w targach EduShow. Uczestnicy i uczestniczki otrzymają zaświadczenie o udziale w konferencji oraz lunch i poczęstunek podczas przerw na kawę.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Gdańskiej Fundacji Rozwoju Gospodarczego, której Fundatorem jest InvestGDA.

Autorka tekstu: Anna Nowicka z Inkubatora Starter.