Stawiasz pierwsze kroki w biznesie? Ruszył konkurs "Lokal na start za złotówkę"

Jesteś początkującym przedsiębiorcą i chcesz zmniejszyć koszty działalności? Zgłoś się do kolejnej edycji programu "Lokal na start za złotówkę". Gdańskie Nieruchomości proponują początkującym przedsiębiorcom wynajęcie trzech komunalnych lokali: dwóch we Wrzeszczu i jednego na Przeróbce. Niższy czynsz będzie obowiązywał przez pierwsze trzy lata. Pisemne oferty w konkursie "Lokal na start za złotówkę" można składać do 6 grudnia.
22.11.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Breloczek z kluczami na dłoni z napisem Lokal na start za 1 zł
Stawka 1 zł za metr kwadratowy będzie obowiązywać w pierwszym roku najmu, 40 procent stawki czynszu w drugim roku i 70 proc. stawki czynszu w trzecim roku najmu
fot. Grzegorz Mehring/ gdansk.pl

Kto może startować w konkursie "Lokal na start za złotówkę"?

Oferta skierowana jest do przedsiębiorców, którzy otworzyli swój biznes w ciągu 12 miesięcy przed złożeniem oferty w konkursie.

Zainteresowani przedsiębiorcy będą mieli możliwość wynajęcia lokalu na atrakcyjnych warunkach:

  • 1 zł za metr kwadratowy w pierwszym roku najmu
  • 40 procent stawki bazowej czynszu w drugim roku
  • 70 proc. stawki bazowej czynszu w trzecim roku najmu
Dodatkowo, w programie "Lokal na start za złotówkę" mogą też wziąć udział przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli działalność do 24 lub nawet 36 miesięcy przed złożeniem oferty w konkursie. W ich przypadku preferencyjne stawki czynszu są oferowane na dwa lata:
 
  • w pierwszym roku stawka za najem wyniesie 40 proc. stawki zaoferowanej w konkursie
  • w drugim roku będzie to 70 proc.

Jakie lokale są do wynajęcia? 

W tegorocznej edycji programu "Lokal na start za złotówkę" do wynajęcia są trzy lokale mieszczące się pod poniższymi adresami:
 
  •  ul. Siennicka 10A, powierzchnia: 34,57 m kw., minimalna wysokość stawki czynszu najmu za 1 m kw: 28 zł netto
  •  ul. Tadeusza Kościuszki 117A, powierzchnia: 63,89 m kw., minimalna wysokość stawki czynszu najmu za 1 m kw: 24 zł netto
  •  ul. Wyspiańskiego 20, powierzchnia: 14,90 m kw., minimalna wysokość stawki czynszu najmu za 1 m kw: 58 zł netto

Gdzie i do kiedy można zgłaszać oferty?

Pisemne oferty na najem należy składać w siedzibie Gdańskich Nieruchomości przy ulicy Partyzantów 74, do poniedziałku, 6 grudnia, do godziny 15.00.

Remont przedwojennej szkoły w Brzeźnie idzie pełną parą. Koniec prac to II kwartał 2024

Informacje o konkursie "Lokal na start za złotówkę" - jego szczegółowy regulamin, w tym wysokość wadium, jakie powinni wpłacić zainteresowani przedsiębiorcy - są dostępne na stronie internetowej Gdańskich Nieruchomości
 
W poprzednich latach z programu Gdańskich Nieruchomości skorzystali przedsiębiorcy prowadzący np. działalność biurową, artystyczną i rzemieślniczą oraz usługową np. psychologiczną i opiekuńczą.
 

TV

100-lecie ulicy Krętej