Link do opisu wydarzenia: Tym żyje Gdańsk: Wszystko o Święcie Wolności

Tym żyje Gdańsk: Wszystko o Święcie Wolności

Data: 31 maja 2023 r.
Godzina: 14:00
Miejsce: www.gdansk.pl
Organizator: Portal www.gdansk.pl

Szczegóły wydarzenia

W dniach 2 - 4 czerwca w Gdańsku odbywać się będzie Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Jackiem Bendykowskim, prezesem Fundacji Gdańskiej, która organizuje to duże wydarzenie - emisja 31 maja o godz. 14.00 w programie "Tym żyje Gdańsk" na portalu gdansk.pl.
fotomontaż 4 zdjęć, dwóch mężczyzn i dwie kobiety
W dniach 2-4 czerwca Gdańsk odwiedzi wielu gości m.in. (od lewej) prof. Antoni Dudek, Magdalena Grzebałkowska, prof. Adam Strzembosz, a jedną z gwiazd koncertu będzie Kayah
fot. Antoni Dudek/Wikipedia, Krzysztof Mystkowski/KFP

Święto Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku

Dzień tzw. częściowo wolnych wyborów, czyli 4 czerwca 1989 roku był symbolicznym końcem komunizmu w Polsce, choć wojska sowieckie wciąż stacjonowały w naszym kraju. Po raz pierwszy po II wojnie światowej w Polsce wpływ na władzę miał ktoś inny niż tylko komuniści. Święto Wolności i Praw Obywatelskich w tym roku to ponad 100 różnych wydarzeń, od koncertu, przez Strefę Społeczną i debaty, po autorskie oprowadzanie po wystawie stałej Europejskiego Centrum Solidarności. Odbywać się będzie w ECS i jego otoczeniu.

Czytaj także: Pokolenia Wolności - koncert 2 czerwca na Placu Zebrań Ludowych

Jakie gwiazdy wystąpią podczas koncertu w piątek? Na które wydarzenia zwrócić szczególną uwagę? Jakie znane osoby odwiedzą Gdańsk? Jak obecne święto odnosi się do historii sprzed ponad 30 lat? Skąd pomysł, żeby oprócz spraw politycznych, poruszać też kwestie kulturowe takie jak moda i seriale? Czym jest akcja „Nie śpij, bo cię przegłosują? Wreszcie, czy wstęp na wszystkie wydarzenia Święta jest bezpłatny?

Te i wiele innych pytań zadamy Jackowi Bendykowskiemu, prezesowi Fundacji Gdańskiej, która jest organizatorem Święta Wolności i Praw Obywatelskich, który opowie o szczegółach tej trzydniowej imprezy.

mężczyzna w średnim wieku mówi do mikrofonu
Jacek Bendykowski, prezes Fundacji Gdańskiej
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Oglądaj "Tym żyje Gdańsk" - na gdansk.pl

W sierpniu ubiegłego roku, na portalu gdansk.pl, rozpoczęliśmy regularne emisje programów studyjnych z cyklu „Tym żyje Gdańsk”. Rozmawiamy w nich z gośćmi o sprawach, które dotyczą życia mieszkańców i funkcjonowania samorządu, nowych regulacji prawnych czy dużych organizowanych przez Miasto Gdańsk imprez kulturalnych bądź okolicznościowych. Tematyka szeroka, ale zawsze aktualna i ważna dla mieszkańców. Rozmowy z gośćmi toczą się w naszym wirtualnym studiu. Zapraszamy do oglądania!