PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zielony Gdańsk. Zrób zdjęcia miejskiej łąki i wygraj nagrodę pieniężną w konkursie

Zielony Gdańsk. Zrób zdjęcia miejskiej łąki i wygraj nagrodę pieniężną w konkursie
Do szóstego października 2020 roku trwa otwarty konkurs fotograficzny „Gdańskie łąki miejskie”. Zasady są proste - trzeba znaleźć swój ulubiony, zachwycający fragment krajobrazu miejskiej przyrody, zrobić zdjęcie ukwieconej łąki i wygrać nagrody.
2020-07-10_laki_023_799x533.JPG
Akcja „Nie kosimy z powodu suszy” łąki w Parku Steffensów i Parku Reagana.
Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Gdańskie tereny zielone już od lat upiększają krajobraz miasta. Obok miejskich parków, trawników czy ukwieconych skwerów, gdańszczanki i gdańszczanie mogą też korzystać z uroków wielu kolorowych, kwietnych łąk czy farm miejskich - ziół kulinarny, leczniczy i do aromaterapii. 

 

Mięta, szałwia, truskawki. Uszczknij (delikatnie!) ziół z miejskiej farmy w Gdańsku 

 

Celem konkursu jest m.in. promowanie miejskich łąk kwietnych jako wartościowego i estetycznego elementu zieleni miejskiej.

Zasady konkursowe

Zdjęcie powinno ukazywać łąkę jako element krajobrazu miasta. Na zdjęciu nie mogą znaleźć się żadne osoby, które można zidentyfikować. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedno autorskie zdjęcie gdańskiej łąki w miejskim krajobrazie wykonane w 2020r. Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie należy przesłać na adres umg@gdansk.gda.pl podając w temacie wiadomości: zgłoszenie konkursowe - Łąki 2020 - Biuro Prezydenta.

 

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są tutaj.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia 6 października 2020. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca października. Autorzy najlepszych zdjęć dostaną nagrody w wysokości: 700 zł brutto - za I miejsce, 500 zł brutto - za II miejsce i 300 zł brutto - za III miejsce.

 

Mięta, bazylia kulinarna, lubczyk, ziele oliwne, oregano - te m.in. zioła rosną w skrzyniach przy ulicy Grobla IV i Za Murami w Gdańsku
Miejskie farmy ziołowe - w tej skrzyni  przy ulicy Grobla IV i Za Murami w Gdańsku rosną mięta, bazylia kulinarna, lubczyk, ziele oliwne, oregano
Fot. GZDiZ

 

Tak było w 2019 roku: Najładniejsze zdjęcia gdańskich łąk miejskich. Rozstrzygnięcie konkursu

 

Piękne łąki kwietne mogą też ozdobić ekrany laptopów, komputerów, telefonów. Organizatorzy konkursu zachęcają do pobrania zdjęć miejskich łąk w Gdańsku. Obrazy przygotowano w różnych formatach, dzięki czemu można ich używać zarówno na komputerach jak i na urządzeniach mobilnych. Na tapetach można podziwiać prace, które zostały wyróżnione w zeszłorocznej edycji konkursu.

Tapety dostępne są tutaj.


Marta Formella UMG