PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Zgłoś się i wystartuj! Powraca Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska
Zgłoś się i wystartuj! Powraca Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska
Już siódmy rok z rzędu Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk oraz Rady Dzielnic Miasta Gdańska zapraszają na rodzinne biegi, które odbywają się na terenie Gdańska. Tegoroczny cykl to kilkanaście biegów oraz atrakcje dla mieszkańców Gdańska i okolic.
Rusza kolejna edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska
Rusza kolejna edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska
mat. organizatora

 

Na cały cykl Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska 2019 składać się będą cztery etapy, w czterech pięknych dzielnicach Gdańska. Zapisy są już aktywne na stronie: www.bieginadzielnicach.pl. Poza tym wszystkie informacje znajdują się na profilu Facebookowym: Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska - oryginalna strona

Rozgrywki rozpoczną się w Parku Reagana na Przymorzu Wielkim już 12 maja (o godz. 9:00 otwarcie Biura Biegu). Potem biegi odbędą się też na Zaspie oraz w dzielnicach Strzyża i oraz Orunia - Św. Wojciech.

Oto trasy pierwszego etapu:

trasa

 

mapka_2


- W tym roku kategorie pozostają bez zmian. Zarówno podział kategorii z poprzedniego roku, jak również wprowadzenie Biegu Brzdąca były bardzo dobrym pomysłem. Jeśli zainteresowanie biegami dla dzieci będzie rosło w takim tempie jak do tej pory, będziemy rozdzielali poszczególne biegi tak, by komfort biegu był jak najlepszy - mówi Katarzyna Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2019.

Kategorie oraz orientacyjne dystanse:

 • Bieg Brzdąca – kategoria rocznik 2019-2015 (K – M) – 200 m
 • Bieg Malucha - kategoria rocznik 2014 -2013 (K – M) – 200 m
 • Bieg Dzieci Młodszych - kategoria rocznik 2012-2010 (K – M) – 600 m
 • Bieg Dzieci Starszych - kategoria rocznik 2009 -2007 (K – M) – 600 - 800 m
 • Bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska.: - kategoria rocznik 2006 – 2003 (K – M) – 1km – 1,5km
 • Bieg Główny – 5 km
  - kategoria do lat 30 roczniki 2002-1989 (K – M)
  - kategoria 31-40 roczniki 1988-1979 (K – M)
  - kategoria 41-50 roczniki 1978 – 1969 (K – M)
  - kategoria 50+

 

Opłata wpisowa /dotyczy tylko biegu głównego/ za jeden etap wynosi 15 zł (Pakiet Basic) oraz 35 zł w przypadku pakietu z koszulką. Każdy zawodnik otrzymuje medal, wodę NATA, produkt Sonko oraz pakiet sponsorski. Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg, pakiet Basic otrzymują bezpłatnie. Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich ( w Biegu na 5 km), w biurze zawodów wyniesie odpowiednio: 30 zł oraz 50zł (Pakiet z koszulką).

- Wszystkie 9 biegów dziecięcych i młodzieżowych pozostają bezpłatne. Dla nas jako organizatorów najważniejsze jest, by najmłodsze pokolenie miało bezpłatny dostęp do aktywności fizycznej, zabawy i sportowej rywalizacji. Warto zauważyć, że każda złotówka przekazana przez uczestników Biegu Głównego wspiera właśnie ten cel - mówi Katarzyna Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2019.

W każdym pakiecie startowym Biegu Głównego znajdować się będzie pamiątkowy medal, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, butelka wody NATA, produkt SONKO oraz kupon konkursowy.

Pakiet startowy w biegach dziecięcych i młodzieżowych to pamiątkowy medal, numer startowy, ubezpieczenie, produkt SONKO, kupon konkursowy, butelka wody NATA. Pakiety w zależności od etapu mogą być wzbogacone o dodatkowe gadżety, o czym organizatorzy będą informować na bieżąco.

 

PLAKAT a3-01
We wszystkich biegach i kategoriach prowadzone będą klasyfikacje cyklu. Na koniec cyklu, we wrześniu, najlepsi zawodnicy zostaną uhonorowani pucharami i nagrodami.

- Klasyfikacja Generalna pozostaje bez zmian. Klasyfikowane są osoby, które wystąpią w 3 z 4 etapów. Punkty sumowane są z 3 najlepszych biegów -mówi Katarzyna Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2019.

- Oprócz sportowej rywalizacji Biegowe GP Dzielnic Gdańska to możliwość bezpłatnych porad specjalistów z zakresu dietetyki, treningu i rehabilitacji jak również mnóstwo atrakcji na stoiskach sponsorskich oraz możliwość wsparcia i spełnienia marzenia kolejnego podopiecznego Fundacji Mam Marzenie – mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018.

Za udział w każdym etapie uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal wykonany z drewna. które złożone w całość otworzą gdańskiego lwa.

 

Lew gdański - gdy złożymy meale pamiątkowe ze wszystkich 4 etapów
Lew gdański - gdy złożymy meale pamiątkowe ze wszystkich 4 etapów
mat. organizatora


Współorganizatorami cyklu są Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Rada Dzielnicy Strzyża, Rada Dzielnicy Orunia-św.Wojciech-Lipce oraz Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska.


Terminy etapów Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2019

1. GP Przymorze Wielkie – (Park im. R. Reagana)– 12.05.2019 r. (niedziela)
2. GP Zaspa Młyniec – Święto Zaspy – ( Park im. Jana Pawła II )– 18.05.2019 r. (sobota)
3. GP Strzyża – (ulice dzielnicy)– 23.06.2019 r. (niedziela)
4. GP Orunia - św. Wojciech - Lipce – ( Park Oruński)– 15.09.2019 r. (niedziela)

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl