PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Zespół Szkół Łączności czeka remont za ponad 10 mln złotych
Zespół Szkół Łączności czeka remont za ponad 10 mln złotych
Zespół Szkół Łączności w Gdańsku w ciągu ośmiu miesięcy przejedzie modernizację wartą ponad 10 mln zł. Prace remontowe toczyć się będą w trzech budynkach Zespołu, łącznie z pomieszczeniami Bursy Gdańskiej.
Zespół Szkół Łączności w Gdańsku
Zespół Szkół Łączności w Gdańsku
Wojtek Jakubowski/KFP


Remont ma na celu przystosowanie placówki do kształcenia w zawodach: technik elektronik, technik teleinformatyk oraz technik informatyk w branży ICT i elektronice. Roboty budowlane prowadzone będą w trzech budynkach zajmowanych przez Zespół Szkół Łączności przy ul. Podwale Staromiejskie 51/52.

  •  w budynku A remont przejdą wybrane sale lekcyjne na I i II piętrze, łącznie z montażem nowego wyposażenia i oświetlenia LED. Ponadto wymienione zostaną stare grzejniki i położona będzie nowa instalacja elektryczna.
  • w budynku B adaptację przejdą trzy sale lekcyjne, w ramach prac wymienione zostaną okna, grzejniki, rolety i oświetlenie. Pracownie zyskają nowe wyposażenie.
  • prace w budynku C obejmą wybrane sale na trzech piętrach. Część pomieszczeń, które obecnie pełnią funkcję mieszkalną i administracyjną, przejdzie adaptację na cele dydaktyczne. Tutaj, oprócz wymiany okien i grzejników, instalacji elektrycznej, alarmowej i wentylacji, remont czeka także łazienki. W wyremontowanych pomieszczeniach pojawią się nowe meble i wyposażenie. Jednym z elementów zadania jest także przebudowa Bursy Gdańskiej, dzięki której zostanie ona dostosowana do wymogów przepisów bezpieczeństwa pożarowego.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska podpisała umowę z wykonawcą prac - przedsiębiorstwem ECOZET - pod koniec listopada. Koszt inwestycji to niecałe 10,4 mln złotych. Wszystkie prace trwać mają osiem miesięcy.

Zadanie jest jednym z elementów programu Gdańsk Miastem Zawodowców, który dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl