Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zespół Szkół Łączności czeka remont za ponad 10 mln złotych

Zespół Szkół Łączności w Gdańsku w ciągu ośmiu miesięcy przejedzie modernizację wartą ponad 10 mln zł. Prace remontowe toczyć się będą w trzech budynkach Zespołu, łącznie z pomieszczeniami Bursy Gdańskiej.

Zespół Szkół Łączności czeka remont za ponad 10 mln złotych
A
A
data publikacji: 03 grudnia 2018 r.
Zespół Szkół Łączności w Gdańsku
Zespół Szkół Łączności w Gdańsku
Wojtek Jakubowski/KFP


Remont ma na celu przystosowanie placówki do kształcenia w zawodach: technik elektronik, technik teleinformatyk oraz technik informatyk w branży ICT i elektronice. Roboty budowlane prowadzone będą w trzech budynkach zajmowanych przez Zespół Szkół Łączności przy ul. Podwale Staromiejskie 51/52.

  •  w budynku A remont przejdą wybrane sale lekcyjne na I i II piętrze, łącznie z montażem nowego wyposażenia i oświetlenia LED. Ponadto wymienione zostaną stare grzejniki i położona będzie nowa instalacja elektryczna.
  • w budynku B adaptację przejdą trzy sale lekcyjne, w ramach prac wymienione zostaną okna, grzejniki, rolety i oświetlenie. Pracownie zyskają nowe wyposażenie.
  • prace w budynku C obejmą wybrane sale na trzech piętrach. Część pomieszczeń, które obecnie pełnią funkcję mieszkalną i administracyjną, przejdzie adaptację na cele dydaktyczne. Tutaj, oprócz wymiany okien i grzejników, instalacji elektrycznej, alarmowej i wentylacji, remont czeka także łazienki. W wyremontowanych pomieszczeniach pojawią się nowe meble i wyposażenie. Jednym z elementów zadania jest także przebudowa Bursy Gdańskiej, dzięki której zostanie ona dostosowana do wymogów przepisów bezpieczeństwa pożarowego.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska podpisała umowę z wykonawcą prac - przedsiębiorstwem ECOZET - pod koniec listopada. Koszt inwestycji to niecałe 10,4 mln złotych. Wszystkie prace trwać mają osiem miesięcy.

Zadanie jest jednym z elementów programu Gdańsk Miastem Zawodowców, który dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
wcześniejsza wiadomość
Wyczyszczono prawie 200 nagrobków na Cmentarzu Pomniku Bohaterów „Zaspa”
późniejsza wiadomość
Daniel Odija "Przezroczyste głowy" Nowa książka pisarza S…