PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Z Krakowa do Gdańska. Bezpłatny transport charytatywny
Z Krakowa do Gdańska. Bezpłatny transport charytatywny
Fundacje, stowarzyszenia, hospicja czy domy dziecka nie muszą już martwić się kosztami transportu. Dzięki programowi Przesyłki od Serca serwisu internetowego Clicktrans.pl darowizny i inne przesyłki związane z działalnością organizacji dobroczynnych można przesyłać za darmo lub za symboliczną opłatą. To pierwszy w Polsce program łączący potrzebujących z uczynnymi przewoźnikami.

Clicktrans.pl

Clicktrans.pl to serwis kojarzący niewielkie firmy spedycyjne i klientów, działający od 2010 r. Osoba szukająca samochodu (na przykład do przewiezienia paczki, mebli lub nawet do przeprowadzki) umieszcza w serwisie bezpłatne ogłoszenie, które trafia do 10 tysięcy przewoźników. Szansa na znalezienie kogoś, kto jedzie w interesującym nas kierunku i może wziąć towar „przy okazji”, jest więc ogromna.

Wykorzystując ten potencjał, serwis Clicktrans.pl postanowił odpowiedzieć na prośby ze strony organizacji charytatywnych i uruchomił platformę Przesyłki od Serca. Wystarczy, że fundacja, stowarzyszenie, hospicjum czy dom dziecka zarejestruje się w serwisie i wystawi ogłoszenie o przesyłce. Może załączyć do niego zdjęcia i opisać, jaki związek ma transport darów z pomaganiem. Po wystawieniu ogłoszenia przewoźnicy chętni do pomocy składają swoje oferty.

– Przesyłki od Serca działają od niespełna miesiąca. Byliśmy zaskoczeni szybkim i tak dużym odzewem ze strony firm transportowych. Wszystkie przesyłki dostarczono pod wskazane adresy bezpłatnie, choć indywidualni przewoźnicy mają możliwość pobranie symbolicznej opłaty – tłumaczy Agnieszka Korzeniewska z Clicktrans.pl. – Ostatnio zlecono na przykład przewiezienie leków dla stowarzyszenia z Krakowa do Gdańska i transport sprzętu rehabilitacyjnego dla hospicjum dziecięcego z Warszawy do Łodzi.

Zlecenia Przesyłek od Serca są promowane wśród przewoźników współpracujących z Clicktrans.pl, a firmy które zdecydują się pomóc organizacjom dobroczynnym, otrzymują status Uczynnego Przewoźnika. Oferta transportu w ramach tego programu dotyczy całej Europy.

Zgłoszenia organizacji szukających transportu są weryfikowane (jeszcze tego samego dnia) przez Clicktrans.pl. Każda instytucja licząc na pomoc musi być zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym, a zlecenie przesyłki powinno być zgodne z jej działalnością statutową.

Zobacz: platforma Przesyłki od Serca

Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze
Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze