PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wszystkie Strony Miasta. "Zwiedzamy zdalnie" Stocznię Gdańską - piątek godz. 12.30

Wszystkie Strony Miasta. "Zwiedzamy zdalnie" Stocznię Gdańską - piątek godz. 12.30
Stocznia Gdańska, a w szczególności jej ważne miejsca, ludzie i związana z nią historia, będą tematem programu „Wszystkie Strony Miasta”. Z Andrzejem Trzeciakiem, zastępcą dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności zabierzemy widzów na „zdalny spacer” po tej niezwykłej części Gdańska. Początek programu - piątek, 20 marca, godz. 12.30 na portalu gdansk.pl.
Tereny i zabudowania dawnej Stoczni Gdańskiej są dziś ikoną miasta
Tereny i zabudowania dawnej Stoczni Gdańskiej są dziś ikoną miasta
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Dookoła pandemia. Zewsząd słychać o koronawirusie, a my proponujemy nieco odetchnąć i zagłębić się wspólnie w historię naszego miasta. Stocznia Gdańska, a także wcześniejsze stocznie działające na jej terenach - Stocznia Schichaua i Stocznia Cesarska - to miejsca, w historii których odbija się historia Europy, a nawet świata.

Z tym zakładem, który w czasach komunistycznych nosił imię Lenina, związane są tak ważne wydarzenia jak Grudzień'70 czy Strajki Sierpniowe w 1980 r. zakończone podpisaniem Porozumień Gdańskich.

Zagłębimy się w jego niezwykłe dzieje. Naszym przewodnikiem w tej „zdalnej wycieczce” będzie:


Andrzej Trzeciak, zastępca dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności

To ECS jest obecnie depozytariuszem ważnego historycznego dziedzictwa Stoczni Gdańskiej i Ruchu „Solidarności". Andrzej Trzeciak jest też autorem książki "Stocznia Gdańska. Miejsca, ludzie, historie”, o której również rozmawiać będziemy w programie.

Wszystkie Strony Miasta - piątek, 20 marca, godz. 12.30 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl