Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wolontariusze docenieni. Gala z okazji 10-lecia Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci

- Chcemy docenić wolontariuszy, którzy współpracowali z nami w ostatnim roku, ale też tych, którzy nam pomagali w ostatnim dziesięcioleciu - mówiła Małgorzata Bałkowska, prezes fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, w sobotę, 17 lutego, podczas uroczystej gali z okazji jubileuszu istnienia.

Wolontariusze docenieni. Gala z okazji 10-lecia Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci
A
A
data publikacji: 18 lutego 2018 r.

Małgorzata Bałkowska, prezes fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci
Małgorzata Bałkowska, prezes fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci
fot. Dariusz Kwidziński/www.gdansk.pl

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci została założona 1 kwietnia 2008 roku. Istnieje dzięki hojności osób prywatnych, firm i instytucji. Fundacja zapewnia pomoc lekarską, pielęgniarską, psychologiczną, socjalną. Rodzice nie ponoszą kosztów związanych z opieką nad dzieckiem, a w sytuacjach kryzysowych mogą liczyć na niezbędne wsparcie finansowe.

Pod opieką hospicjum, które mieści się przy al. Zwycięstwa 30 w Gdańsku, znajdują się mali pacjenci ze schorzeniami metabolicznymi i genetycznymi oraz z chorobami nowotworowymi.

W sobotę, 17 lutego, podczas uroczystej gali z okazji 10-lecia istnienia fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, uhonorowani zostali wolontariusze współpracujący z hospicjum.

- Wolontariusze to są takie osoby, które pracują bez wynagrodzenia. Wydaje nam się, że warto przynajmniej raz w roku docenić te osoby, które są mocno zaangażowane w działanie takiej instytucji, jak nasza, która bez wolontariuszy nie jest w stanie przeprowadzić żadnej akcji, żadnego wydarzenia - zaznacza Małgorzata Bałkowska, prezes fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl