PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Włosi i Holenderki zdobyli złote medale Drużynowych Mistrzostw Europy w motocrossie

Włosi i Holenderki zdobyli złote medale Drużynowych Mistrzostw Europy w motocrossie
W sobotę, 5 października, na torze przy ul. Starogardzkiej w Gdańsku odbyły się treningi i kwalifikacje. Dzień później już prawdziwe ściganie o punkty i medale. W trudnych deszczowych warunkach najlepiej radzili sobie Włosi oraz Holenderki.
Zawody odbywały się na torze przy ul. Starogardzkiej
Zawody odbywały się na torze przy ul. Starogardzkiej
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Organizatorzy zapowiadali, że w Motocrossowych Drużynowych Mistrzostwach Europy wystartuje ponad 120 zawodniczek i zawodników z 25 krajów. 

- Federacje zrzeszone w FIM-Europe mogą wystawić po jednej drużynie damskiej złożonej z dwóch zawodniczek oraz jednej drużynie męskiej złożonej z czterech zawodników - wyjaśniał przed zawodami Paweł Kurajk z Gdańskiego Auto Moto Klubu, organizatora zawodów.

Warunki na torze przy ul. Starogardzkiej były dość trudne ze względu na padający deszcz. 

Wśród mężczyzn najlepiej radzili sobie Włosi (Morgan Lesiardo, Valerio Lata, Matteo Luigi Russi i Andrea Roncoli), którzy minimalnie wyprzedzili Hiszpanów. Trzecie miejsce zajęli Czesi. Polacy zajęli dopiero 18. miejsce.

W rywalizacji kobiet złoty medal wywalczyły Holenderki (Nancy van de Ven i Shana van der Vlist), srebrny Niemki a brązowy Dunki. Polki nie przystąpiły do rywalizacji.


ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl