PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Spektakle i filmy pod chmurką, piosenki The Cure, koncert bluesowy...

Spektakle i filmy pod chmurką, piosenki The Cure, koncert bluesowy...
Pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu - dlatego przygotowaliśmy propozycje łączące muzykę, teatr czy kino z pięknymi okolicznościami przyrody. Zobaczcie, co w ten weekend wydarzy się w Gdańsku.
„Ból i blask” - hiszpański film fabularny z 2019 roku w reżyserii i według scenariusza Pedro Almodóvara
„Ból i blask” - hiszpański film fabularny z 2019 roku w reżyserii i według scenariusza Pedro Almodóvara zobaczymy w sobotę, 4 lipca, w Teatrze Leśnym
mat. prasowe

 

Teatr Szekspirowski już otwarty. Powracają „Wesołe kumoszki z Windsoru”

 

Powoli do normalności wracają kina w Polsce, ale w Trójmieście warto wykorzystać piękną pogodę i wybrać się na jedną z projekcji filmowych w plenerze. Wśród licznych propozycji znajdziemy „Kino po zachodzie słońca” - nowy w Gdańsku cykl filmowy na świeżym powietrzu, w przepięknej scenerii Teatru Leśnego (ul. Jaśkowa Dolina 45) prezentujący najlepsze thrillery, najpiękniejsze dramaty i znakomite komedie. W repertuarze najciekawsze tytuły kinowe ostatnich miesięcy - w tym te wielokrotnie nagradzane i uwielbiane przez publiczność na całym świecie.

Seanse odbywają się od piątku do niedzieli, do 11 lipca włącznie. Bilety w cenie 12 zł można kupić przez internet www.interticket.pl oraz na miejscu, 30 minut przed seansem.

 

Repertuar „Kina po zachodzie słońca” w ten weekend:

Piątek, 3 lipca, godzina 21:30 - „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, reżyseria Maciej Pieprzyca, Polska 2019, czas trwania: 1 godz. 59 min.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu Mieczysława Kosza, który odnosił sukcesy nie tylko w kraju, lecz również na świecie (wygrał m.in. prestiżowy Montreux Jazz Festival). Obraz został nagrodzony między innymi na festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni za najdłużej oklaskiwany film, Srebrymi Lwami, oraz za najlepszą rolę męską dla Dawida Ogrodnika. Film otrzymał również Orły za najlepszą muzykę -skomponowaną przez Leszka Możdżera.

Sobota, 4 lipca, godzina 21:30 - „Ból i blask” („Dolor y gloria”), reżyseria Pedro Almodovar, Hiszpania 2019, czas trwania: 1 godz. 53 min.

Pedro Almodovar opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji - zwłaszcza miłosnych - z ważnymi dla nas ludźmi. Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (w tej roli znakomity Antonio Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości.

Niedziela, 5 lipca, godzina 21:30 - „Proxima”, reżyseria Alice Winocour, Francja / Niemcy 2019, czas trwania: 1 godz. 47 min.

Sara (w tej roli Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom, jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole.

 

„Sala samobójców. Hejter” to polski film z 2020 roku w reżyserii Jana Komasy. Jest spin-offem filmu „Sala samobójców” z 2011
„Sala samobójców. Hejter” to polski film z 2020 roku w reżyserii Jana Komasy. Jest spin-offem filmu „Sala samobójców” z 2011
mat. prasowe

 

Warto zajrzeć też na parking przy hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena (Gdańsk, Sopot, plac Dwóch Miast), gdzie w każdy weekend działa Samochodowe Kino Ferment - kino plenerowe na 150 aut.

W piątek, 3 lipca, zobaczymy głośny film Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter”, w sobotę, 4 lipca, amerykańsko-japoński film stworzony na podstawie serii gier komputerowych i wideo „Sonic. Szybki jak błyskawica”, a w ostatni dzień weekendu - niedzielę, 5 lipca - nagrodzoną aż kilkoma Oscarami czarną komedię w reżyserii w reżyserii Bonga Joon-ho „Parasite”.

Seanse rozpoczynają się o godzinie 22:00 (teren otwiera się o 21:30). Ceny biletów: 30 zł - jeśli w samochodzie znajduje się 1 osoba (bilet 1+0), 50 zł - jeśli w samochodzie znajdują się 2 osoby (bilet 2+0), 60 zł - jeśli w samochodzie znajdują się 3 osoby (w tym dziecko) (bilet 2+1), 70 zł - jeśli w samochodzie znajdują się 4 osoby (w tym 2 dzieci) (bilet 2+2).

 

Więcej: Duże kino samochodowe na parkingu przy Ergo Arenie. Dźwięk płynie wprost z radioodbiorników

 

„Close'n'air 2020: Waiting for The Cure” to unikatowa inicjatywa, która pozwoli choć trochę uczestniczyć w wydarzeniu, na które czekali fani w całej Europie
„Close'n'air 2020: Waiting for The Cure” to unikatowa inicjatywa, która pozwoli choć trochę uczestniczyć w wydarzeniu, na które czekali fani w całej Europie
mat. prasowe

 

Dla tych, którzy wolą atrakcje muzyczne, mamy dwie ciekawe propozycje. Pierwsza pozwoli zostać w domu i cieszyć się koncertowymi wrażeniami przed komputerem. I to niemałymi - w sobotę, 4 lipca, piosenki brytyjskich muzycznych legend, zespołu The Cure, w Gdańsku zagra ceniona polska formacja Mariage. Podczas koncertu zatytułowanego „Close'n'air 2020: Waiting for The Cure” usłyszymy kilkanaście najbardziej znanych utworów Brytyjczyków - którzy dokładnie w tym czasie mieli zagrać jedyny w Europie festiwalowy koncert na Open'erze.

Koncert rozpocznie się o godzinie. 21:00, będzie transmitowany na stronie www.gdansk.pl.

 

Więcej: Piosenki The Cure online - na żywo nad morzem w Gdańsku. Transmisja w sobotę na gdansk.pl

 

Dok Cesarski zaprasza na kolejną odsłonę muzycznego cyklu „Blues w Doku”. Wystąpi zespół Cotton Wing
Dok Cesarski zaprasza na kolejną odsłonę muzycznego cyklu „Blues w Doku”. Wystąpi zespół Cotton Wing
mat. zespołu

 

Także nowe miejsce na koncertowo-imprezowej mapie Gdańska - Dok Cesarski (aleja Dokowa 1) zaprasza na kolejne wydarzenie muzyczne w niedawno zainaugurowanym wakacyjnym sezonie. W sobotę, 4 lipca, na scenie „pod chmurką” wystąpi trójmiejska formacja rhythm & bluesowa Cotton Wing.

Lider formacji Robert Tyszka przez 5 lat mieszkał w Memphis (USA), gdzie zgłębiał tajniki bluesa i podpatrywał u źródeł, jak powstaje prawdziwy, szczery blues. Ten okres w jego życiu wywarł zasadniczy wpływ na muzyczny styl i kierunek obrany przez niego i muzyków mu towarzyszących. Kwartet nie zamyka się więc w typowych dwunastu taktach, ale sięga po muzykę gospel czy soul, dodając do tego zaaranżowane partie wokalne.

Zespół wystąpi w składzie: Robert Tyszka (wokal, harmonijka), Piotr Augustynowicz (gitara), Adam Zagrodzki (perkusja) i Tomasz Nowik (bas). Koncert rozpocznie się o godzinie 20:30. Bilety: miejsce na samochód (1 bilet = 1 samochód) 60 zł; miejsce siedzące na leżaku - 35 zł.

 

„Afrykańska Przygoda” zainauguruje teatralny cykl w Amfiteatrze Orana „Teatr w samo południe”. Przedstawienia są bezpłatne i będą odbywać się w każdą niedzielę
Bajka „Afrykańska Przygoda” zainauguruje teatralny cykl w Amfiteatrze Orana, zatytułowany „Teatr w samo południe”. Przedstawienia są bezpłatne i będą odbywać się w każdą niedzielę
fot. Renata Dąbrowska

 

Teatralne propozycje dla najmłodszych przygotowała Scena Muzyczna - Gdański Archipelag Kultury. Instytucja zaprasza do Amfiteatru Orana w Parku Oliwskim (ul. Raduńska) na cykl „Teatr w samo południe”. Zainauguruje go w tę niedzielę spektakl Miejskiego Teatru Miniatura „Afrykańska przygoda”, w reżyserii Marioli Fajak-Słomińskiej.

To opowieść o chłopcu - Jacusiu, który we śnie przenosi się na Czarny Ląd. Spotyka tam żyrafę, małpy i słonia, z którymi przeżywa wspaniałe przygody. Chłopczyk, choć nie umie mówić, doskonale daje sobie radę - dzięki odwadze i radosnemu usposobieniu. Pełen pozytywnego przesłania, ciepła i łagodności spektakl dopełnia łagodna kolorystyka scenografii oraz urokliwa muzyka oparta na rytmach afrykańskich z elementami dziecięcej kołysanki.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 1-4 lat oraz ich rodziców. Początek o godzinie 12:00. Wstęp wolny.

 

Na bajkę „Czerwony Kapturek” Teatru Barnaby z marionetkami w rolach głównych zaprasza Teatr w Blokowisku - tym razem pokaz odbędzie się na świeżym powietrzu
Na bajkę „Czerwony Kapturek” Teatru Barnaby z marionetkami w rolach głównych zaprasza Teatr w Blokowisku - tym razem pokaz odbędzie się na świeżym powietrzu
mat. prasowe

 

Natomiast Plama - także jeden z oddziałów Gdańskiego Archipelagu Kultury (Gdańsk, ul. Pilotów 11) - w niedzielę, 5 lipca, zaprasza na coś specjalnego dla wielbicieli spektakli dla dzieci w Teatrze w Blokowisku: przedstawienie na gdańskiej Zaspie, ale w plenerze. Na trawniku przed Plamą zobaczymy teatralną wariację wokół bajki Jana Brzechwy „Czerwony kapturek”.

- Wychodzimy na trawnik przed Plamą, żeby wspólnie cieszyć się latem i teatrem. Po raz pierwszy spotkamy się 5 lipca, a następnie w 3 kolejne niedziele, do końca lipca - zapraszają animatorzy z Plamy. - Najważniejsze jest dla nas zdrowie, dlatego wszystko będzie odbywało się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Prosimy Was o stosowanie się do nich oraz o zrozumienie, jeśli okaże się, że nie wszyscy zmieszczą się na naszym trawniku. Pamiętajcie, że to wydarzenie przede wszystkim dla dzieci.

Historię dziewczynki, której udaje się pokonać złego wilka, za pomocą marionetek opowie Marcin Marzec, założyciel lalkowego Teatru Barnaby. Będą piękne piosenki, zawrotna akcja i doskonała oprawa muzyczna stworzona przez kompozytora Michała Makulskiego, które sprawią, że dzieci bawić się będą doskonale. A po spektaklu, mali widzowie będą mogli spróbować swoich sił aktorskich na scenie.

Początek spektaklu o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

 

Ośmiornica nie boi się koronawirusa - za miesiąc otwarcie III Octopus Film Festival w nowych przestrzeniach

 

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze