PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ośmiornica nie boi się koronawirusa - za miesiąc otwarcie III Octopus Film Festival w nowych przestrzeniach

Ośmiornica nie boi się koronawirusa - za miesiąc otwarcie III Octopus Film Festival w nowych przestrzeniach
- Mimo niesprzyjających okoliczności Octopus Film Festival powraca do Gdańska na trzecią edycję. A ponieważ wszyscy spędziliśmy ostatnie miesiące w domach, wspólna filmowa przygoda będzie jeszcze bardziej ekscytująca niż wcześniej - ogłosił Krystian Kujda, autor projektu Octopus Film Festival i zdradził termin wydarzenia, które odbędzie się od 4 do 9 sierpnia 2020 r.
Pierwsza edycja Octopus Film Festival i seans Terminatora  w B90
Pierwsza edycja Octopus Film Festival i seans "Terminatora" w B90
Fot. Michał Szymończyk

 

Nadchodzi czas kina samochodowego? "To jedyna szansa, żeby uratować nasze projekty"

 

Tych, którzy obawiają się o swoje i bliskich bezpieczeństwo - zakażonych koronawirusem wciąż przecież w Polsce przybywa - Krystian Kujda informuje: - Ośmiornica nie tylko myje wszystkie osiem macek po powrocie do domu, ale też zna na wyrywki obowiązujące wytyczne sanitarne. Podczas pokazów będą obowiązywały zasady social distancingu, krzesła i leżaki zostaną rozstawione w znacznych odległościach, a liczba miejsc będzie odpowiednio ograniczona.

 

Otwiera się najpiękniejsze gdańskie kino - na dachu Teatru Szekspirowskiego


I jedno nie musimy się martwić - na pewno nie będziemy się nudzić. Octopus Film Festival nie tylko zawsze dbał o ciekawy repertuar złożony z filmów gatunkowych, ale też o klimat pokazów. Projekcje odbywały się dotąd na terenie byłej Stoczni Gdańskiej - w klubie B90, hali W4, Plenum i przed Mlecznym Piotrem, siedzibą galerii WL4.

Ale w tym roku, podczas aby jednocześnie pomieścić wszystkich chętnych i dostosować się do obostrzeń związanych z pandemią (m.in. zmniejszenia liczby miejsc na seansach) organizatorzy festiwalu zadecydowali o nowych miejsc na terenie Gdańska. 

Pokazy odbędą się więc nie tylko w halach na ulicy Elektryków, ale też w hali Amber Expo i na towarzyszącym jej parkingu, który na trzy festiwalowe noce zamieni się w kino samochodowe. Program uzupełnią również pokazy specjalne.

To nie jedyna zmiana w organizacji Octopusa. Przegląd zamienia się w konkurs.

- W tym roku po raz pierwszy widzowie będą mieli okazję ocenić oglądane filmy – cykl Nowe Kino Gatunkowe stanie się Konkursem Głównym z nagrodą publiczności, która trafi do twórców najlepiej ocenianego filmu - zapowiada Kujda. - Każdy z zaprezentowanych w Konkursie Głównym tytułów zaprezentujemy dwukrotnie. Więcej informacji już wkrótce.