PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piosenki The Cure online - na żywo nad morzem w Gdańsku

Piosenki The Cure online - na żywo nad morzem w Gdańsku
W sobotę, 4 lipca, w Gdańsku zabrzmią utwory zespołu The Cure, który tego dnia miał gościć na Open'erze. Niestety festiwal z racji pandemii się nie odbędzie, ale polska formacja Mariage zagra największe przeboje słynnych Brytyjczyków. Zapraszamy do oglądania transmisji z tego wydarzenia - od godz. 21.00 na stronie www.gdansk.pl.
„Close'n'air 2020: Waiting for The Cure” to unikatowa inicjatywa pozwalająca choć trochę uczestniczyć w wydarzeniu, na które czekali fani w całej Europie
„Close'n'air 2020: Waiting for The Cure” to unikatowa inicjatywa pozwalająca choć trochę uczestniczyć w wydarzeniu, na które czekali fani w całej Europie
mat. prasowe

 

SzekspirOn//line. Warsztaty, dyskusje i czytania wokół „Snu nocy letniej”

 

Pandemia zamknęła wszystkie imprezy i festiwale, w tym Open'er Festival, którego tegoroczną gwiazdą miał być między innymi zespół The Cure - koncert w Polsce, na Babich Dołach, Brytyjczycy mieli zagrać w sobotę, 4 lipca. Co więcej, miał to być jedyny festiwalowy koncert legendarnego zespołu w tym roku w Europie.

Tym większe musiało być rozczarowanie ich fanów. Ale nic straconego - piosenki słynnego The Cure na przekór wszystkiemu wybrzmią w planowanym terminie, choć... w innym wykonaniu i miejscu. W ramach bezpłatnego koncertu online, który odbędzie się w Gdańsku - „Close’n’air 2020: Waiting for The Cure” wystąpi polska formacja Mariage, która zagra kilkanaście kultowych kawałków brytyjskiej grupy. Usłyszymy między innymi „Plainsong”, „A Strange Day”, „Play for Today” czy „Faith”.

- To nie pierwsza tego typu inicjatywa, choć pierwsza na tak szeroką skalę. Już w 1999 roku, w dniu i z okazji 40. urodzin Roberta Smitha - lidera The Cure, Mariage zagrało w jednym z wrocławskich klubów mocny koncert. 4 lipca znów to zrobią - opisuje Anna Chojnowska, producentka koncertu. - Nie będzie to jednak wydarzenie podobne do tych, których sporo odbyło się podczas lockdownu. To nie koncert z domowego zacisza muzyków czy kameralnego studia. To wydarzenie online lecz z pełnym, festiwalowym rozmachem.

Przygotowana zostanie pełnowymiarowa scena, która stanie na brzegu morza - piękne widoki będą więc gwarantowane. Organizatorzy zadbali też o pełne zaplecze techniczne - wysokiej jakości nagłośnienie oraz oświetlenie, które pozwoli zapewnić klimat rodem z koncertów The Cure.

Wydarzenie - bezpłatne - będzie transmitowane na stronie www.gdansk.pl. Początek o godzinie 21:00. Koncert potrwa do około godziny 22:30. Więcej informacji można będzie znaleźć na Facebooku, w wydarzeniu Close'n'air 2020: Waiting for The Cure.

Organizatorem wydarzenia jest CAMdivision.

„Farsa narodowa”. Teatralny powyborczy komentarz Mariusza Babickiego w Klubie Żak

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl