Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

W Świbnie i Sobieszewie odpalono choinki. To będzie nowa tradycja

Choinka na Długim Targu czy Targu Węglowym, to już od lat część corocznego i wyczekiwanego przez gdańszczan świątecznego rytuału. Taki zwyczaj wprowadzili też u siebie mieszkańcy Wyspy Sobieszewskiej i już po raz drugi wzięli udział w uroczystym odpaleniu lampek na swojej choince. Teraz o własne drzewko zadbali też mieszkańcy Świbna.

W Świbnie i Sobieszewie odpalono choinki. To będzie nowa tradycja
A
A
data publikacji: 17 grudnia 2017 r.

Pierwszeństwo w odpaleniu światełek na choince miało Świbno. Drzewko zostało przywiezione i postawione przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. O ozdoby natomiast zadbali tamtejsi uczniowie. To pierwszy raz, gdy w Świbnie stanęła wspólna choinka, ale na pewno nie ostatni, bo to miła tradycja, którą warto kontynuować.

- To jest nowość i na pewno dzięki niej jest przyjemniej - mówi Mirek, mieszkaniec Gdańska Świbna. - Mieszkańcy Świbna będą ją podziwiać przejeżdżając autobusem czy samochodem, więc na pewno jest to pozytywna inicjatywa.

Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć harcerzy, którzy przynieśli Betlejemskie Światło Pokoju. To symbol pojednania, a także rodzinnych i ciepłych świąt Bożego Narodzenia. Wędruje ono po Polsce, dzięki harcerzom i harcerkom Związku Harcerstwa Polskiego od 1991 roku.

Jako druga, świątecznym blaskiem rozbłysła choinka znajdująca się przed Wyspą Skarbów GAK. Po krótkim wstępie (było mroźno), zaproszono gości na jazzowy koncert zespołu Evequartet i wigilijny posiłek. Wśród uczestników pojawił się zastępca prezydenta Gdańska, Piotr Grzelak. Wydarzenie odbyło się w ramach Partnerstwa na rzecz rozwoju Wyspy Sobieszewskiej.

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora