Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Uwolnij swoje ciało - tańcz, jak nigdy wcześniej!

- Każdy może tańczyć - przekonują instruktor warsztatów bębniarskich, trenerka rozwoju osobistego i miłośniczka tańca afrykańskiego. Pod okiem tej trójki w piątek, 17 czerwca, odbędzie się Free Dance, warsztaty tańca do rytmów afrykańskich granych na żywo.

Uwolnij swoje ciało - tańcz, jak nigdy wcześniej!
A
A
data publikacji: 14 czerwca 2016 r.

Miłośnicy tańców afrykańskich podczas Afro Stage Workshops 2016 - organizowanych przez Scenę Muzyczną warsztatów djembe afro i dun dun dance
Miłośnicy tańców afrykańskich podczas Afro Stage Workshops 2016 - organizowanych przez Scenę Muzyczną warsztatów djembe afro i dun dun dance
MP

- Wydarzenie jest skierowane do wszystkich, od zero do stu lat, którzy chcą się poruszać albo po prostu są ciekawi, jak wygląda taniec afrykański do muzyki granej na żywo na bębnach. To jest bardzo fajne połączenie a w Gdańsku nigdzie indziej tego nie znajdziemy - przekonuje Paulina Chełmińska ze Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Nieprzypadkowo wydarzenie odbędzie się w piątek, 17 czerwca, właśnie w Scenie Muzycznej (Gdańsk, ul. Powstańców Warszawskich 25).

- Na co dzień prowadzimy zajęcia z tańców afrykańskich i co jakiś czas staramy się je organizować dla szerszej grupy - tłumaczy Chełmińska.


Tańczyć każdy może

Piątkowe spotkanie zatytułowano Free Dance, ponieważ jego formuła zakłada swobodę formy i wyrazu. Nie będą zatem ważne umiejętności. Celem prowadzących jest rozbudzenie i odkrycie w uczestnikach potencjału tanecznego i pokazanie, że tańcem afrykańskim może zajmować się każdy. Najważniejsze będą naturalna ekspresja i energia. I świetna zabawa.

- To bardzo dynamiczny taniec, w którym skupiamy się na skakaniu, tupaniu i obrotach. Traci się energię fizyczną, za to zyskuje energię mentalną, psychiczną, ponieważ to bardzo pozytywny taniec - zachęca Chełmińska. - Podczas takich zajęć oczyszczamy się, zapominamy całkowicie o świecie codziennym, nic więcej dla nas nie istnieje poza tańcem. Poza tym to świetna okazja, by zapoznać się z kulturą, która w Polsce nie jest bardzo popularna, zatańczyć coś, czego nie tańczymy na co dzień.


Potrzeba wody i dużo energii

Tańce afrykańskie tańczy się głównie na boso, więc buty nie będą potrzebne. Uczestnicy proszeni są natomiast o przyniesienie wygodnego stroju sportowego, który nie będzie krępował ruchów, wody do picia i dużo pozytywnej energii oraz uśmiechu.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 20 i potrwa dwie godziny.


Entuzjaści i specjaliści

Zagrają na żywo i jednocześnie poprowadzą uczestników specjaliści. Wśród nich będzie Marta Cichocka - entuzjastka pracy z ciałem, masażystka Lomi Lomi nui - dyplomowana instruktorka Jogi Yin i trenerka Acro Jogi, pasjonatka bębnów i instrumentów etnicznych, Maria Graczyk - dyplomowana psycholog, trenerka rozwoju osobistego, miłośniczka naturalnych brzmień bębnów i instrumentów etnicznych.

Panie wesprze Marek Ajss Malinowski - multinstrumentalista, członek zespołu Cocodjembe, Nandaloo oraz Kompanija Reggae Sound - instruktor warsztatów bębniarskich.


Bilety: 20 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu imprezy. Dostępne są w placówce Sceny Muzycznej oraz za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl.-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora