Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

UWAGA! W internecie ruszył prestiżowy europejski konkurs - Gdańsk reprezentuje Polskę. Zagłosuj

Gdańsk jako jedyne miasto w Polsce został nominowany w konkursie organizacji turystycznej w Brukseli o tytuł „European Best Destination 2017” - obok takich miast jak Amsterdam, Mediolan, Paryż, Wiedeń czy Madryt. Aby wygrać, potrzebuje głosów internautów. Głosowanie trwa przez trzy tygodnie, od 20 stycznia do 10 lutego 2017 r. Co ważne, każdy internauta ma prawo zagłosować raz na siedem dni - a więc oddać w czasie trwania konkursu nawet trzy głosy na jedną i tę samą kandydaturę.

UWAGA! W internecie ruszył prestiżowy europejski konkurs - Gdańsk reprezentuje Polskę. Zagłosuj
A
A
data publikacji: 20 stycznia 2017 r.

Kochasz nasze miasto? Głosuj na Gdańsk - jedynego w tym roku przedstawiciela Polski w znakomitym gronie innych europejskich miast
Kochasz nasze miasto? Głosuj na Gdańsk - jedynego w tym roku przedstawiciela Polski w znakomitym gronie innych europejskich miast
WPIKS

European Best Destination to europejska organizacja turystyczna z siedzibą w Brukseli, powołana do promocji kultury i turystyki w Europie. Co roku portal organizuje głosowania na najlepsze europejskie miasto jako kierunek podróży, na najładniejszy jarmark bożonarodzeniowy, najlepszy kierunek narciarski czy kulinarny w Europie.

W tym roku do tytułu „European Best Destination 2017” na podstawie badań Eurostatu i danych o aktywności miast w internecie organizacja nominowała 20 europejskich miast, najczęściej odwiedzanych przez turystów - takich, które jednocześnie mają bardzo dobrą reputację w sieci. Znalazły się wśród nich Amsterdam, Berlin, Mediolan, Paryż, Wiedeń, Londyn, Madryt, Budapeszt i Gdańsk - jako jedyne miasto w Polsce.

Nominacja naszego miasta to nie przypadek. Latem ubiegłego roku Gdańsk odwiedziło blisko 770 tys. gości z całego świata, a średnia ocena z pobytu to aż 8,8/10 punktów. Dobrze znany podróżnikom, kultowy przewodnik turystyczny Lonely Planet napisał o Gdańsku: „gwarantuje niepowtarzalny klimat i niezwykłe przeżycia. Na atmosferę składają się stare, piękne zabytki i zapach morza. Kuszące sklepy i 20 kilometrów plaż. Niespotykane nigdzie indziej kulturalne imprezy i rezerwaty przyrody. Restauracje, kawiarnie i kluby oraz duch wolności i tolerancji, nie raz dający o sobie znać w tysiącletniej, wielonarodowej historii”.

Głosowanie potrwa 3 tygodnie - od 20 stycznia do 10 lutego 2017 r. Aby zagłosować, wystarczy wejść na stronę www.europeanbestdestinations.com. Co ważne, po siedmiu dniach od pierwszego głosowania można oddać powtórnie głos na wybrane miasto.

W ubiegłym roku miano najlepszej europejskiej destynacji turystycznej zdobył Zadar w Chorwacji. Dwa lata temu laureatem było francuskie Bordeaux.
 

-
oprac. AO (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AO (0)
www.gdansk.pl