PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Uwaga kierowcy! Zmiany organizacji ruchu na Podwalu Przedmiejskim

Uwaga kierowcy! Zmiany organizacji ruchu na Podwalu Przedmiejskim
W poniedziałek, 17 lutego, w godzinach porannych planowane jest zawężenie do dwóch pasów ruchu odcinka ul. Podwale Przedmiejskie w pobliżu skrzyżowania z ul. Łąkową. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez ok. 3-4 tygodnie. W tym czasie na wspomnianym odcinku nie będzie można poruszać się chodnikiem.
Skrzyżowanie Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową
Skrzyżowanie Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Zmiany będą obowiązywały na jezdni w kierunku Przeróbki, od ul. Kamienna Grobla do wysokości przystanków tramwajowych „Akademia Muzyczna”. Utrudnienia na ul. Podwale Przedmiejskie związane są z rozpoczętą przebudową skrzyżowania z ul. Łąkową.

 

mapka


Przetarg na realizację zadania wygrała firma MTM.S.A. Umowa opiewa na ponad 10,5 mln złotych. Prace potrwają do czerwca 2020 r. Inwestycja współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej pn. „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”.

Czytaj też: Będzie nowe przejście naziemne przez Podwale Przedmiejskie, przebudowane zostaną skrzyżowanie i perony tramwajowe

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl