PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trefl spotka się z kibicami. Prezentacja siatkarzy i sztabu szkoleniowego

Trefl spotka się z kibicami. Prezentacja siatkarzy i sztabu szkoleniowego
Tydzień przed startem PlusLigi sezonu 2019/2020 i inauguracyjnym meczem z PGE Skrą Bełchatów, siatkarze Trefla zaprezentują się swoim fanom. W sobotę, 19 października, w Forum Gdańsk będzie okazja do spotkania z zawodnikami i sztabem szkoleniowym z trenerem Michałem Winiarskim na czele. Początek o godz. 15.00.
Podczas ubiegłorocznej prezentacji siatkarzy Trefla w Forum Gdańsk pojawiło się kilkaset osób
Podczas ubiegłorocznej prezentacji siatkarzy Trefla w Forum Gdańsk pojawiło się kilkaset osób
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Sezon 2018/2019 siatkarze Trefla zakończyli na dziewiątym miejscu. Z zespołem po pięcioletniej przygodzie pożegnał się trener Andrea Anastasi. Gdańszczanie pod wodzą Włocha zdobyli wicemistrzostwo Polski (2015), brązowy medal PlusLigi (2018), dwa Puchary Polski (2015, 2018), Superpuchar Polski (2015), awansowali do TOP 12 Ligi Mistrzów w 2016 roku, a także ćwierćfinału Ligi Mistrzów w 2019 roku, gdzie odpadli dopiero po "złotym secie" z najlepszym klubowym zespołem świata - Zenitem Kazań. W październiku 2018 roku trener Anastasi otrzymał od Władz Miasta medal za wybitne zasługi dla gdańskiego sportu

Nowym szkoleniowcem Trefla został Michał Winiarski, jeden z najlepszych polskich siatkarzy w historii, mistrz (2014) i wicemistrz świata (2006).

Michał Winiarski trenerem Trefla Gdańsk: - Przymierzałem się do tego przez ostatnie dwa lata


W sobotę, 19 października, trener Winiarski i jego podopieczni zaprezentują się kibicom w Forum Gdańsk. Od godz. 15:00 do 16:30 na poziomie 0 na mostku na żółto-czarnych fanów oraz wszystkich odwiedzających tego dnia Centrum czekać będą siatkarskie atrakcje, a przede wszystkim możliwość bliższego poznania zawodników i sztabu szkoleniowego. 

- Kibice zobaczą aż dziewięć nowych twarzy: atakującego Bartosza Filipiaka, przyjmujących Pawła Halabę i Mateusza Janikowskiego, środkowych Pablo Crera i Karola Urbanowicza oraz rozgrywającego Łukasza Kozuba, a także trenera Michała Winiarskiego, drugiego szkoleniowca Roberto Rotariego i statystyka Dominika Posmyka - wylicza Justyna Gdowska, rzecznik prasowy Trefla Gdańsk. - Oczywiście w Forum obecni będą także wszyscy gracze, którzy kontynuują swoją przygodę z Gdańskiem.

Będzie możliwość zrobienia zdjęć i otrzymania autografów. Na kibiców będą też czekać konkursy z nagrodami, a do wygrania m.in. puzzle i gry marki Trefl oraz bilety na inauguracyjne starcie sezonu 2019/2020 z PGE Skrą Bełchatów.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl