PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trefl nie zmienia libero. Maciej Olenderek i Fabian Majcherski zostają

Trefl nie zmienia libero. Maciej Olenderek i Fabian Majcherski zostają
Niespełna 28-letni Maciej Olenderek i 23-letni Fabian Majcherski grają na pozycji libero. W sezonie 2020/2021 nadal będą bronić barw Trefla Gdańsk. Olenderek związał się z klubem dwuletnim kontraktem, Fabian Majcherski podpisał roczną umowę.
Od lewej: Maciej Olenderek i Fabian Majcherski
Od lewej: Maciej Olenderek i Fabian Majcherski
fot: Trefl Gdańsk

 

- Nasi libero niejednokrotnie pokazali, że świetnie się uzupełniają. Maciek ma za sobą udany sezon, a myślę, że gdyby nie drobne kontuzje, z którymi się zmagał, to minione rozgrywki byłyby dla niego jeszcze lepsze. Daje on nam duży spokój w przyjęciu i obronie. Z kolei Fabian Majcherski wielokrotnie udowodnił, że jest bardzo solidnym zawodnikiem, a do tego wprowadza w zespole dużo pozytywnej energii - chwali obu libero trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

Maciej Olenderek podpisał z gdańskim klubem umowę na kolejne dwa lata, Fabian Majcherski na rok. 

Paweł Halaba i Szymon Jakubiszak odchodzą z Trefla, Pablo Crer zostaje


Olenderek w październiku skończy 28 lat, ma 178 cm wzrostu. W minionym sezonie wystąpił w 20 z 25 ligowych spotkań, ponieważ na początku rozgrywek zmagał się z lekkim urazem łydki. Przyjmował ze średnią skutecznością 49,85 proc., plasując się w ligowym rankingu przyjmujących obok m.in. Damiana Wojtaszka. Najbliższy sezon będzie jego czwartym w Treflu. 

- Gdańsk jest miastem, w którym się zakochałem i w którym czuję się fantastycznie. W nadchodzących rozgrywkach zrobię, co w mojej mocy, by dawać trójmiejskim kibicom jak najwięcej radości z oglądania meczów i walki o każdy punkt. Sam klub jest z kolei zarządzany niezwykle rozsądnie i w świetnej atmosferze. Wszyscy czujemy, że jesteśmy dla siebie rodziną. Nie mogę się już doczekać spotkań w Ergo Arenie - mówi Olenderek.

Ruben Schott i Bartosz Filipiak nie będą już siatkarzami Trefla


Majcherski do Trefla trafił w wieku 16 lat z rodzinnego Lęborka. Zanim zadebiutował w drużynie seniorów reprezentował Gdańsk m.in. w kategorii juniorów, czy Młodej Lidze. W minionym sezonie PlusLigi zagrał w 17 spotkaniach, w których niejednokrotnie imponował poświęceniem w obronie.

- Bardzo się cieszę, że już piąty sezon z rzędu będę miał zaszczyt reprezentować Gdańsk w rozgrywkach PlusLigi, dalej rozwijając się pod skrzydłami trenera Winiarskiego. Łącznie z wcześniejszymi latami gry w drużynach młodzieżowych Trefla będzie to już mój ósmy rok w Gdańsku. Cieszę się, że zostaję w mieście, które stało się już moim domem - mówi Majcherski.

Kibice mogą wesprzeć siatkarzy Trefla. Klub w czasie pandemii ma kilka propozycji dla fanów

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl