PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Paweł Halaba i Szymon Jakubiszak odchodzą z Trefla, Pablo Crer zostaje: - Świetnie czuję się w Gdańsku

Paweł Halaba i Szymon Jakubiszak odchodzą z Trefla, Pablo Crer zostaje: - Świetnie czuję się w Gdańsku
- Ten rok pokazał, jak bardzo wartościowym zawodnikiem jest Pablo - mówi Michał Winiarski, trener Trefla Gdańsk. Argentyńczyk Pablo Crer podpisał kontrakt na kolejny sezon w gdańskiej drużynie. Żegnają się za to z gdańskim klubem Paweł Halaba i Szymon Jakubiszak.
Atakuje Pablo Crer
Atakuje Pablo Crer
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Pablo Crer w czerwcu skończy 31 lat. Ma 205 cm wzrostu, gra na pozycji środkowego, ma za sobą występy w reprezentacji Argentyny. W Treflu Gdańsk pojawił się przed sezonem 2019/2020, w minionych rozgrywkach wystąpił we wszystkich 25 ligowych meczach, zdobywając łącznie 224 punkty: 170 atakiem, 36 blokiem oraz 18 bezpośrednio z zagrywki. Najskuteczniejszy był w spotkaniach z MKS Będzin i GKS Katowice, w których zapisał po 14 "oczek" na swoim koncie. Raz został także wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. 

- Bardzo szybko zaaklimatyzowałem się w nowym miejscu, świetnie czuję się w Gdańsku pod każdym względem: klubu, społeczności, kibiców, miasta. Wszystko jest idealne. Rok temu przeprowadziłem się tutaj razem z moją rodziną, żoną i dwójką dzieci. Co dla mnie bardzo istotne, im również się tutaj świetnie żyje, pokochali Polskę, a w szczególności nasz Gdańsk - przyznaje Pablo Crer.

Ruben Schott i Bartosz Filipiak nie będą już siatkarzami Trefla


- Ten rok pokazał, jak bardzo wartościowym zawodnikiem jest Pablo. Jego doświadczenie pomogło nam w tych rozgrywkach w wielu momentach - mówi Michał Winiarski, trener Trefla. - Pablo to przede wszystkim bardzo dobry atakujący i środkowy odpowiadający za ofensywę. Dodatkiem do jego gry i siatkarskich umiejętności jest też bardzo pozytywna osobowość. 

Kibice mogą wesprzeć siatkarzy Trefla. Klub w czasie pandemii ma kilka propozycji dla fanów

- Bardzo się cieszę, że zostaję na kolejny sezon, a dodatkową motywacją do jak najlepszej gry ponownie w barwach Trefla są przedwcześnie zakończone rozgrywki 2019/2020 - dodaje argentyński siatkarz. - Sam Gdańsk to moim zdaniem idealne miejsce do gry w siatkówkę. 

Pablo Crer związał się z Treflem rocznym kontraktem. Co ciekawe, zawodnik po wcześniejszym zakończeniu rozgrywek spowodowanym pandemią koronawirusa nie wrócił do Argentyny, tylko został wraz z żoną i dziećmi w Gdańsku.

Koniec sezonu PlusLigi. Nie ma mistrza Polski, siatkarze Trefla na piątym miejscu


Z Treflem rozstają się za to przyjmujący Paweł Halaba i Szymon Jakubiszak. 

Halaba do gdańskiej ekipy dołączył przed sezonem 2019/2020. Wystąpił w 21 ligowych spotkaniach, w których zdobył łącznie 282 punkty. Z udziału w czterech spotkaniach wykluczyły go problemy zdrowotne – w listopadzie zmagał się z urazem kostki, natomiast w styczniu w trakcie przedmeczowej rozgrzewki w Radomiu doznał kontuzji kolana. Średnio w przyjęciu notował on 46,75% skuteczności, a trzykrotnie został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Przyjmujący uplasował się także na szóstej pozycji w rankingu najlepszych zagrywających ligi - bezpośrednio z pola serwisowego zdobył 33 „oczka”.

Jakubiszak to wychowanek gdańskiego klubu, który przeszedł w żółto-czarnych barwach przez wszystkie szczeble szkolenia: od minisiatkówki, przez drużyny młodzików, kadetów, juniorów i Młodej Ligi, aż po zespół seniorski. W pierwszej drużynie debiutował w sezonie 2016/2017, a w sumie w żółto-czarnych barwach występował przez dziewięć lat. W minionych rozgrywkach oglądaliśmy go w łącznie 20 spotkaniach, w których zdobył 78 punktów.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl