PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ruben Schott i Bartosz Filipiak nie będą już siatkarzami Trefla. Trener Winiarski szuka następców

Ruben Schott i Bartosz Filipiak nie będą już siatkarzami Trefla. Trener Winiarski szuka następców
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący Ruben Schott, po jednym odchodzi Bartosz Filipiak. Niemiecki siatkarz w barwach gdańskiej drużyny zagrał we wszystkich 51 ligowych meczach, zdobywając łącznie 503 punkty. Polski atakujący zagrał w 25 ligowych meczach i zdobył 460 punktów.
Ruben Schott (pierwszy z lewej) po udanej akcji w meczu z Jastrzębskim Węglem w grudniu 2019 roku
Ruben Schott (pierwszy z lewej, nr 13 na koszulce) po udanej akcji w meczu z Jastrzębskim Węglem w grudniu 2019 roku
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

PlusLiga przedwcześnie zakończyła rozgrywki sezonu 2019/2020. Nowy sezon ruszy najprawdopodobniej - jak zawsze zresztą - jesienią. W klubach zaczynają się kadrowe przetasowania, także w Treflu Gdańsk. 

 

W poniedziałek, 25 maja, gdański klub poinformował, że rozstaje się z Rubenem Schottem

- Bardzo dziękujemy Rubenowi za dwa lata gry w żółto-czarnych barwach. Żałujemy, że nie udało nam się przedłużyć współpracy, jednak na rynku nie ma pustki i trener Winiarski szuka nowego gracza - mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Ruben Schott do Trefla Gdańsk dołączył przed sezonem 2018/2019, przenosząc się nad Bałtyk z Mediolanu. Niemiec wystąpił w sumie podczas dwóch sezonów we wszystkich 51 ligowych meczach, zdobywając łącznie 503 punkty. Swój punktowy rekord z poprzednich rozgrywek - 18 „oczek” zanotowanych w Lidze Mistrzów przeciwko Zenitowi Kazań - wyrównał w tych rozgrywkach w meczu z GKS-em Katowice. W całym sezonie 2019/2020 przyjmujący zapisał na swoim koncie także 25 asów serwisowych, a w przyjęciu notował średnio 48,61% skuteczności.

- Rozmawialiśmy jeszcze przed zawieszeniem rozgrywek PlusLigi o kontynuacji współpracy, jednak później nasze plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa. W połowie marca zamroziliśmy rozmowy transferowe i zarówno managerowie, jak i zawodnicy wiedzieli, że ostateczne decyzje będziemy podejmować po Radzie Nadzorczej, która odbyła się w miniony piątek. Manager i sam zawodnik nie chcieli czekać, być może również nowy klub nałożył presję czasu i podjęli decyzję o podpisaniu kontraktu w innym miejscu - dodaje prezes Trefla.

 

W środę, 27 maja, klub poinformował, że nie zostanie przedłużona umowa z Bartoszem Filipiakiem.

- Bardzo dziękujemy Bartkowi za minione rozgrywki, jego zaangażowanie, a także oczywiście zdobycze punktowe, które przekładały się również na zwycięstwa drużyny - mówi prezes Gadomski. 

Bartosz Filipiak do Trefla dołączył przed sezonem 2019/2020, przenosząc się z Bydgoszczy. Do „gdańskich lwów” przychodził jako piąty atakujący PlusLigi oraz piąty najczęściej punktujący zawodnik rozgrywek. Po roku rozwoju pod skrzydłami trenera Michała Winiarskiego Filipiak lideruje w ligowych rankingach, zarówno atakujących, jak i punktujących. W sumie w 25 ligowych meczach zdobył 460 punktów, w tym 382 atakiem. Z 35 asami serwisowymi uplasował się także w czołowej piątce najlepszych zagrywających, a za swoją bardzo dobrą grę pięciokrotnie został także wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Ważne kontrakty z klubem na przyszły sezon mają Mateusz Janikowski i Karol Urbanowicz, a nowe umowy podpisali już także Marcin Janusz i Łukasz Kozub.

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl