PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trefl ma nowego przyjmującego. Paweł Halaba: - Czuję się fantastycznie i nie mogę się doczekać nowych wyzwań

Trefl ma nowego przyjmującego. Paweł Halaba: - Czuję się fantastycznie i nie mogę się doczekać nowych wyzwań
Trefl Gdańsk ogłosił imię i nazwisko kolejnego nowego zawodnika. W sezonie 2019/2020 przyjmującym gdańskiej drużyny będzie niespełna 24-letni Paweł Halaba, brązowy medalista Bundesligi, który do PlusLigi wraca po dwóch sezonach za granicą. Z Treflem związał się rocznym kontraktem.
Paweł Halaba
Paweł Halaba
fot. treflgdansk.pl

 

Paweł Halaba mierzy 195 cm, w grudniu skończy 24 lata. Pierwsze siatkarskie kroki stawiał w UKS-ie Małachowianka w rodzinnym Płocku. Następnie przeniósł się do klubu Metro Warszawa, z którym w 2013 roku zdobył brąz na mistrzostwach Polski juniorów. W 2014 roku podpisał kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów i na zasadzie wypożyczenia sezon 2014/2015 rozegrał w barwach AGH AZS Kraków. Kolejne dwa sezony – także w ramach wypożyczenia – spędził w ONICO Warszawa. Wystąpił wówczas łącznie w 29 meczach, w których zdobył 103 punkty.

W 2017 roku podpisał roczny kontrakt z czeskim klubem VK Czeskie Budziejowice. W minionym sezonie bronił z kolei barw Hypo Tirol Alpenvolleys Haching, grając na parkietach Bundesligi. Z niemiecko-austriackim zespołem sięgnął po brąz mistrzostw Niemiec, a w rankingu MVP niemieckiej ligi uplasował się na 5. miejscu, mając na koncie siedem statuetek i będąc najczęściej wyróżnianym graczem ze swojej drużyny. W ciągu całego sezonu przyjmujący zdobył 396 punktów, z czego 322 „oczka” notował atakiem. Jego średnia skuteczność w przyjęciu wynosiła blisko 50 procent, a w meczu o brąz - po którym otrzymał ostatnie wyróżnienie dla najlepszego zawodnika spotkania - było to aż o 20 p.p. więcej.

- Paweł to bardzo charakterna i pozytywna postać - mówi trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski. - Podoba mi się jego postawa jako zawodnika: nie bał się zaryzykować i wyjechać do słabszej ligi, by grać regularnie, podnosząc tym samym swój poziom i rozwijając umiejętności. To zaprocentowało szczególnie w tym roku, zakończonym medalem Bundesligi, a także wieloma wyróżnieniami indywidualnymi. Obserwowałem jego grę w lidze niemieckiej, gdzie było widać, jaki czyni progres. Jest to zawodnik ofensywny i może dużo wnieść do zespołu „gdańskich lwów”.

Po sezonie spędzonym w Bundeslidze nowy przyjmujący Trefla Gdańsk otrzymał powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Polski od trenera Vitala Heynena, a także znalazł się w kadrze B trenera Pawła Woickiego. 

- Cieszę się, że dwa sezony za granicą zaowocowały i wracam do kraju, przychodząc do Trefla Gdańsk. Za mną bardzo udany sezon, zarówno drużynowo, jak i indywidualnie, a dodatkowo cieszy mnie fakt, że zostałem dostrzeżony przez trenerów reprezentacji - mówi Halaba. - Bałem się, że może „zniknę” przez to, że wyjechałem z Polski, ale tak się nie stało. Czuję się fantastycznie i nie mogę się już doczekać najpierw wyzwań kadrowych, a potem początku przygotowań do nowego sezonu PlusLigi z Treflem.


Czytaj także:

Michał Winiarski trenerem Trefla Gdańsk: - Przymierzałem się do tego przez ostatnie dwa lata

Łukasz Kozub rozgrywającym Trefla. - Liczę na taki sam progres, jaki zrobił Damian Schulz

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl