PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Łukasz Kozub rozgrywającym Trefla. - Liczę na taki sam progres, jaki zrobił Damian Schulz

Łukasz Kozub rozgrywającym Trefla. - Liczę na taki sam progres, jaki zrobił Damian Schulz
Ma niespełna 22 lata, był mistrzem świata i Europy kadetów, mistrzem świata i Europy juniorów, najlepszym rozgrywającym mistrzostw świata juniorów. Łukasz Kozub przed najbliższe dwa sezony będzie siatkarzem Trefla Gdańsk.
Łukasz Kozub, nowy rozgrywający Trefla
Łukasz Kozub, nowy rozgrywający Trefla
fot. www.treflgdansk.pl

 

Łukasz Kozub mierzy 194 cm i w listopadzie tego roku skończy 22 lata. Jego pierwszym klubem był AKS Resovia w rodzinnym Rzeszowie. W 2016 roku debiutował na plusligowych parkietach w barwach MKS-u Będzin, w którym grał pełne dwa sezony. W połowie minionych rozgrywek - w grudniu 2018 roku - przeszedł do Asseco Resovii, która z powodu kontuzji polskiego zawodnika zmagała się z problemem limitu zagranicznych graczy.

W minionych trzech sezonach w PlusLidze wystąpił łącznie w 225 setach w 76 meczach. W nadchodzących rozgrywkach młody rozgrywający zasili drużynę Trefla Gdańsk, z którym związał się dwuletnim kontraktem.

- Uważam, że przyjście do Gdańska będzie dobrym impulsem w mojej przygodzie z siatkówką. Fajnie jest grać w nowych miejscach, poznawać wielu zawodników, różne szkoły trenerskie - mówi o transferze Kozub. - Myślę, że to kolejny krok w przód w mojej karierze. Trefl Gdańsk to bardzo dobre miejsce do rozwoju dla młodych zawodników, a najlepszym przykładem tego jest chociażby Damian Schulz, który spędził tutaj cztery lata, robiąc niesamowity postęp. Liczę na taki sam progres.

Kozub ma na swoim koncie wiele sukcesów z młodzieżowymi reprezentacjami Polski. Co ciekawe, jak do tej pory wszystkie jego mecze w biało-czerwonych barwach kończyły się zwycięstwami, a turnieje, w których rywalizował złotymi medalami:

  • w 2013 roku w Międzynarodowym Turnieju EEVZA Kadetów.
  • w 2015 roku w mistrzostwach Europy kadetów, olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy, mistrzostwach świata kadetów
  • w 2016 roku w mistrzostwach Europy juniorów
  • w 2017 roku w mistrzostwach świata juniorów (indywidualne wyróżnienie dla najlepszego zawodnika na pozycji rozgrywającego)


- Bardzo chciałem pozyskać Łukasza do drużyny, ponieważ jest to zawodnik, który już od kilku lat występuje w PlusLidze, ma za sobą regularne i dobre występy w MKS-ie Będzin. Podoba mi się jego gra, widać, że ma naturalny talent do bycia rozgrywającym, dużo widzi na boisku i potrafi dostosować rozegranie do aktualnej sytuacji - mówi Michał Winiarski, trener Trefla Gdańsk. - Za jego wyborem przemawiały także sukcesy odniesione w reprezentacji Polski w kategoriach kadetów i juniorów. Myślę, że jest to zawodnik, który przy ciężkiej pracy może bardzo dużo zyskać i zrobić duży krok do przodu w siatkówce seniorskiej. W Treflu Gdańsk rywalizacja na tej pozycji zapowiada się bardzo ciekawie.

Nowy rozgrywający Trefla aktualnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski, która zakwalifikowała się do XXX. Letniej Uniwersjady w Neapolu. 


Czytaj także:

Michał Winiarski trenerem Trefla Gdańsk: - Przymierzałem się do tego przez ostatnie dwa lata

Ruben Schott zostaje w Treflu, Piotr Nowakowski i Marcin Janusz powołani do reprezentacji

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl