PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trefl gra z GKS Katowice. Dla kibiców dodatkowe atrakcje z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Trefl gra z GKS Katowice. Dla kibiców dodatkowe atrakcje z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka
W środę, 22 stycznia, siatkarze Trefla zagrają pierwszy w tym roku mecz przed własną publicznością. Rywalem w Ergo Arenie będzie GKS Katowice, początek spotkania o godz. 17.00. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowano wiele atrakcji dla kibiców w każdym wieku - będą m.in. tor gokartowy i tysiąc czekolad.
Po raz ostatni siatkarze Trefla przed własną publicznością zagrali 22 grudnia 2019 roku
Po raz ostatni siatkarze Trefla przed własną publicznością zagrali 22 grudnia 2019 roku
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

W 2020 roku siatkarze Trefla mają za sobą dwa mecze, oba na wyjeździe, oba zakończone tie-breakami. Najpierw 15 stycznia pokonali Jastrzębski Węgiel i awansowali do półfinału Pucharu Polski, potem 19 stycznia w PlusLidze przegrali z Cerrad Enea Czarni Radom.

- Zwycięstwo w Jastrzębiu dało nam dodatkowego "kopa" do pracy. Nie możemy jednak o tym myśleć, bo liga jest długa. Musimy się skupić na nadchodzących meczach, bo jak zostaniemy myślami przy tym spotkaniu, to uciekną nam następne. A mamy jeszcze dużo do wygrania - mówi rozgrywający gdańskiej drużyny Marcin Janusz. - W Radomiu zabrakło równej, stabilnej gry przez dłuższy okres. W inauguracyjnej partii źle weszliśmy w to spotkanie i to był najsłabszy set w naszym wykonaniu. Od drugiej odsłony nasza gra wyglądała lepiej, dzięki czemu wygraliśmy dwa sety. Zdajemy sobie sprawę, że graliśmy na trudnym terenie, musimy cieszyć się z tego jednego punktu. 

W środę, 22 stycznia, "gdańskie lwy" pokażą się w końcu swoim kibicom. Ostatni raz u siebie grali dokładnie miesiąc wcześniej - 22 grudnia z Jastrzębskim Węglem. Teraz rywalem będzie GKS Katowice.

Trefl zajmuje piąte miejsce (21 punktów w 14 meczach) a katowiczanie dziesiąte (18 punktów w 14 meczach). Co ciekawe najbliższy rywal gdańszczan do tej pory aż dziewięć razy rozgrywał pięciosetowe mecze. Pierwsze spotkanie Trefla z GKS w tym sezonie - w listopadzie na Śląsku - także zakończyło się po tie-breaku, wygranym przez gdańszczan.

- Zespół z Katowic jest drużyną o potencjale zbliżonym do naszego, więc spodziewam się, że mecz będzie wyrównany. Zawsze chcemy wygrać za trzy punkty, szczególnie grając u nas. Natomiast jeśli dojdzie do tie-breaka, to dla kibiców będzie to świetne widowisko - dodaje Janusz.

Pod znakiem zapytania stoi występ Pawła Halaby, który w niedzielę, 19 stycznia, podczas przedmeczowej rozgrzewki w Radomiu doznał on urazu kolana. Na szczęście uraz okazał się niegroźny. 

- Badania nie wykazały nic groźnego, w kolanie Pawła powstał delikatny stan zapalny. Decyzje odnośnie możliwości jego gry w środowym spotkaniu będą podejmowane w dniu meczu - mówi Michał Winiarski, trener Trefla.


Atrakcje na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Środowe spotkanie jest rozgrywane w Dzień Dziadka. Z tej okazji pełne wiele atrakcji dla młodszych i starszych kibiców. Dla wnuczek i wnuczków przy boisku staną m.in. tor gokartowy, dmuchaniec, boisko do minisiatkówki i kącik zabaw Trefla, a babcie i dziadkowie będą mogli skorzystać z pomiarów ciśnienia i poziomu cukru, a także siły mięśniowej oraz wagi z analizą składu ciała. Będzie można także skosztować napojów oraz tabletek ziołowych od DOZ SA i zasięgnąć porad medycznych. Z kolei o słodki upominek z okazji środowego święta zadbał Wedel - maskotki rozdadzą na trybunach tysiąc czekolad!

Bilety na starcie z GKS-em Katowice można kupować za pośrednictwem strony www.gdanskielwy.pl, a także w kasach w ERGO ARENIE, kasie klubowej nr 4 w ERGO ARENIE (kasa we wtorek 21 stycznia otwarta w godzinach od 16 do 19 oraz w dniu meczu od 14:30 do 18:30) oraz punktach partnerskich – Hotelu Haffner, siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot oraz Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART.


Bilety na mecz już od 2 zł

Ceny zaczynają się już od 10 zł w przypadku wejściówek ulgowych oraz 15 zł za bilet normalne w strefie zielonej, kończąc na odpowiednio 20 i 30 zł w gwarantującej najlepszy widok na boisko strefie czerwonej. Zniżki przysługują uczniom i studentom do 26. roku życia oraz seniorom, którzy ukończyli 60. rok życia.

Została przygotowana także specjalna oferta dla rodzin – kibicując w wyznaczonym sektorze, za bilet dla dziecka do 13. roku życia zapłacimy jedynie 2 zł.

Z takiej samej stawki - 2 zł za bilet - mogą korzystać grupy szkolne (zgłoszenia grup szkolnych przyjmuje Kamil Leśniewski – k.lesniewski@sport.trefl.com. 1 opiekun na 14 uczniów ma wstęp darmowy).

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl