PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Tramwaje wodne: więcej rejsów i miejsc na pokładzie, cena za bilet bez zmian

Tramwaje wodne: więcej rejsów i miejsc na pokładzie, cena za bilet bez zmian
Aż 12 rejsów na trasie Żabi Kruk - Westerplatte - Brzeźno oraz 6 rejsów statkiem zabierającym aż 140 pasażerów na trasie Targ Rybny - Narodowe Centrum Żeglarstwa - Sobieszewo. Tramwaje wodne będą pływać codziennie od 23 czerwca do 2 września. ZOBACZ mapę i schemat połączeń.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Będzie więcej rejsów, wejdzie więcej pasażerów
Będzie więcej rejsów, na pokład wejdzie więcej pasażerów
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Od soboty, 23 czerwca, obowiązuje letni rozkład rejsów tramwajów wodnych. Oznacza to, że jednostki będą funkcjonować codziennie, we wszystkie dni tygodnia, do 2 września 2018 roku.

Linie F5 i F6 obsługiwane są przez statki pasażerskie Żeglugi Gdańskiej.

  • statek linii F5 na trasie Żabi Kruk - Westerplatte - Brzeźno zabiera na pokład 50 osób i 5 rowerów
  • statek linii F6 na trasie Targ Rybny - Narodowe Centrum Żeglarstwa - Sobieszewo pomieści 140 osób i 10 rowerów.

Na linii F5 będzie wykonywanych dziennie 12 rejsów (po sześć w jedną stronę) oraz 6 rejsów (po trzy w jedną stronę) na linii F6. Ceny za bilety pozostają na dotychczasowym poziomie tj. bilet normalny kosztuje 10 zł, bilet ulgowy 5 zł, przewóz roweru 5 zł.


ZOBACZ linie tramwaju wodnego F5 i F6 na mapie

Linie tramwaju wodnego 5 i F6 na mapie
ZTM w Gdańsku

- Na pasażerów czeka w tym roku kilka nowości. Oprócz zwiększonej częstotliwości rejsów i jednostek, mogących zabrać na pokład większą liczbę osób, operator tramwajów wodnych, spółka Żegluga Gdańska, umożliwiła zakup biletów za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży - mówi Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. - Istnieje możliwość zakupu elektronicznego biletu na maksymalnie 50 miejsc na statku dla danego rejsu. Zakupu biletów na wyznaczone w rozkładzie rejsy można dokonywać najpóźniej do północy dnia poprzedzającego rejs. Bilet jest ważny tylko na wybrany rejs z gwarancją miejsca na przystanku początkowym. Ponadto na pokładach jednostek będzie prowadzona sprzedaż drobnych przekąsek i napojów.


SPRAWDŹ ROZKŁAD JAZDY TRAMWAJÓW WODNYCH:


Tramwaj wodny cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Od 2012 r. z możliwości odkrywania uroków naszego miasta od strony wody skorzystało łącznie ponad 208 tys. osób. 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl