PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Korekty tras i rozkładów jazdy na liniach tramwajowych

Korekty tras i rozkładów jazdy na liniach tramwajowych
W godzinach porannych w poniedziałek, 15 października, zakończył się pierwszy etap remontu pętli tramwajowej w Oliwie. Od wtorku, 16 października, wprowadzone zostają zapowiadane zmiany w trasach linii tramwajowych 3, 5, 9 i 11. Zmianie ulegną rozkłady jazdy wszystkich linii tramwajowych. W kierunku dzielnic Chełm i Ujeścisko-Łostowice zaplanowano więcej kursów.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pętla tramwajowa w Oliwie
Pętla tramwajowa w Oliwie
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Linia 3:

  • Tramwaje tej linii jadące z Brzeźna zamiast na Stogi pojadą od Bramy Wyżynnej przez Armii Krajowej do pętli Chełm Witosa. Dla mieszkańców Brzeźna i Wrzeszcza Dolnego oznacza to, że na tej linii pojawią się już wyłącznie pojazdy niskopodłogowe. W rozkładzie jazdy linii 3 zaplanowane są również tramwaje marki "PESA".
  • Zmiana trasy linii 3 jest pierwszym etapem wydłużenia tej linii, ponieważ, po zakończeniu budowy nowego torowiska w ciągu „Nowej Warszawskiej", tramwaje tej linii pojadą dalej przez al. Havla i Ujeścisko do nowego węzła Jabłoniowa.

Linia 5:

  • Trasa tej linii zostanie wydłużona od Strzyży PKM przez Oliwę aż do Zaspy.

Linia 6:

  • Trasa pozostanie bez zmian, jednak poprawie ulegną częstotliwości kursowania. W dni powszednie po południu, częstotliwość kursów co 10 minut zostanie rozszerzona aż do około godz. 20. Dodatkowo, w soboty w godzinach 11-18 podwojona zostanie częstotliwość do co około 10 minut.

Linia 8:

  • Trasa pozostaje bez zmian, ale w godzinach szczytu przewozowego zwiększona zostanie częstotliwość do średnio co około 7,5 minut.

Linia 9:

  • Trasa od strony Przeróbki zostanie wydłużona do Stogów Pasanilu. Linia będzie funkcjonować codziennie (a nie jak dotychczas, tylko w dni powszednie), dzięki czemu mieszkańcy Stogów zyskają bezpośrednie połączenie z Wrzeszczem. W godzinach szczytu tramwaje pojadą co 10 minut, a poza co 20 minut.

Linia 11:

  • Zmiana trasy: linia ta będzie funkcjonować tylko w dni powszednie na trasie Strzyża PKM - Dworzec PKS - Chełm - Łostowice Świętokrzyska z częstotliwością co 20 minut. Wydłużenie trasy do Łostowic Świętokrzyskiej znacząco odciąży pozostałe linie. Dzięki funkcjonowaniu linii 11, w międzyszczycie do Łostowic tramwaje pojadą częściej, bo co 5 minut.

Pozostałe linie 2, 4, 7, 10, 12:

  • zmiana wszystkich rozkładów jazdy od 16 października, trasy bez zmian.

Zygmunt GołąbUrząd Miejski w GdańskuZarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
Zygmunt Gołąb - najnowsze
Zygmunt GołąbUrząd Miejski w GdańskuZarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
Zygmunt Gołąb - najnowsze