PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Tłumy na sylwestrowym koncercie Roksany Węgiel w Gdańsku

Tłumy na sylwestrowym koncercie Roksany Węgiel w Gdańsku
- Gdańsk zrób moc! Zaśpiewacie ze mną? Wszystkie ręce w górę! - rozgrzewała dziecięcą i młodzieżową publiczność Roksana Węgiel, gwiazda młodego pokolenia, na specjalnym Sylwestrze w Gdańsku dedykowanym młodzieży. Na Targu Węglowym bawiły się tłumy gdańszczan i turystów z dziećmi.  
Roksana Węgiel, 15-letnia gwiazda podczas koncertu sylwestrowego na Targu Węglowym w Gdańsku
Roksana Węgiel, 15-letnia gwiazda podczas koncertu sylwestrowego na Targu Węglowym w Gdańsku
Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Kto nie przyszedł wcześniej i nie zajął miejsca jak najbliżej sceny, nie miał szansy zobaczyć z bliska Roksany Węgiel - Targ Węglowy, na którym odbywał się koncert, był pełen młodzieży, dzieci z rodzicami i dorosłych fanów piosenkarki. Najwytrwalsi wielbiciele już o godz. 14 zajęli miejsce pod sceną, żeby być jak najbliżej 15-letniej gwiazdy.  

- Na imię mam Adam, mam osiem lat, znam wszystkie hity Roksany - powiedział nam wielbiciel Roksany Węgiel. - Jestem z rodzicami, oni też lubią Roksanę i sami chcieli tu przyjść. Chciałbym, żeby podpisała mi płytę, ale chyba się nie dopcham.  

Roksana Węgiel to obecnie jedna z najpopularniejszych gwiazd młodego pokolenia w Polsce. Po zwycięstwie w 2018 roku w "The Voice Kids" i na Eurowizji Junior w Mińsku stała się znana, a rzesza jej fanów jest coraz większa. W 2019 roku zdobyła tytuł najlepszego Polskiego Artysty na 26 gali MTV Europe Music Awards. 

 

2019-12-31_koncert_wegiel_001_799x533.JPG
Wielbiciele nastoletniej piosenkarki tłumnie stawili się na koncercie i razem z Roksaną śpiewali jej przeboje
Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

- Znamy utwory Roksany, kibicowaliśmy jej podczas Eurowizji, a nasze dzieci po prostu uwielbiają jej przeboje, dlatego nie mogło nas tu nie być - powiedzieli Ewa i Maciej, którzy z trójką pociech, od nastoletniej córki po najmłodszego syna przysypiającego w wózku, wspólnie bawili się podczas koncertu. 

W tym roku miejskie koncerty sylwestrowe organizowane przez Miasto Gdańsk odbywają się aż sześciu lokalizacjach. Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy bawią się w Parku Oruńskim, Jarze Wilanowskim, na molo w Brzeźnie i na Targu Węglowym, a także przy Hali Olivia i na Długich Ogrodach.

 

2019-12-31_koncert_wegiel_035_799x533.JPG
Dzieci, młodzież, rodzice i dorośli wielbiciele Roksany na Targu Węglowym
Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Impreza gwiazdy sylwestra dla dzieci i młodzieży rozpoczęła się wcześniej niż w pozostałych lokalizacjach, bo już o godz. 17.30. Zebranych przywitały prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak. Tak rozpoczął się wieczorowy maraton sylwestrowy w Gdańsku.

Tę wczesną porę pierwszego koncertu wybrano nie tylko z powodu dziecięcej i młodzieżowej publiczności, ale też dlatego, że dziś artystka wystąpi jeszcze na Sylwestrze w Zakopanem. Młoda piosenkarka do Zakopanego poleciała zaraz po zakończeniu gdańskiego koncertu - śmigłowcem.

Sylwester w Gdańsku. Happysad, Zakopower, Nocny Kochanek, Roksana Węgiel, Vox, Kalwi & Remi

 

Alicja Katarzyńskawww.gdansk.plalicja.katarzynska@gdansk.pl
Alicja Katarzyńska - najnowsze
Alicja Katarzyńskawww.gdansk.plalicja.katarzynska@gdansk.pl
Alicja Katarzyńska - najnowsze