PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Talent Room. Spróbuj nowej metody rekrutacji

Talent Room. Spróbuj nowej metody rekrutacji
Myślisz o nowej pracy? Sprawdź się w procesie rekrutacyjnym w formie Talent Room. Już w czwartek, 18 lipca 2019 r., odbędą się warsztaty organizowane przez Centrum Rozwoju Talentów, jednostki Gdańskiego Urzędu Pracy. Nabór trwa. Warto się sprawdzić.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Coraz częściej pracodawcy wykorzystują w procesie rekrutacji metodę escape room
Coraz częściej pracodawcy wykorzystują w procesie rekrutacji metodę escape room
Centrum Rozwoju Talentów

 

Talent Room powstał dla osób, które chcą się sprawdzić, odkryć lub potwierdzić swoje mocne strony, a przy tym poznać jedną z niestandardowych metod rekrutacji.

Wykorzystując nowoczesne narzędzia rekrutacji Centrum Rozwoju Talentów (CRT) stworzyło trzyetapowy projekt o nazwie Talent Room. W ten sposób Gdański Urząd Pracy zachęca miłośników interaktywnych gier, aby się sprawdzili w świecie rzeczywistym, ponieważ Talent Room to rekrutacyjna gra, gdzie przydadzą się umiejętności analityczne, kreatywność i spostrzegawczość.

- To warsztat, który składa się z trzech etapów z wykorzystaniem znanej idei escape room – mówi Katarzyna Stasiewicz z Centrum Rozwoju Talentów. – Klienci zaczynają od uczestnictwa w krótkim warsztacie z zakresu kompetencji. Następnie zostają zamknięci w pomieszczeniu, w którym wykonują zadania pod okiem doradczyni zawodowej. Muszą wydostać się z pokoju w ciągu 60 minut.

Zadaniem grupy jest znalezienie klucza i wydostanie się. Żeby to się udało uczestnicy muszą rozwiązać szereg zagadek, znaleźć ukryte rekwizyty i sekretne schowki, a także rozszyfrować wiadomości, znaleźć klucze i kody. Wszystko po to, żeby zdobyć wymarzoną posadę.

- Trzeci i ostatni etap warsztatów to podsumowanie. Jest najważniejszy z punktu widzenia całego procesu – podkreśla Stasiewicz.

Uczestnicy spotykają się w sali warsztatowej, aby omówić wyniki. Dostają feedback odnośnie wykorzystanych w trakcie zadań kompetencji, które są istotne z punktu widzenia rynku pracy. Dowiadują się, jak radzą sobie ze stresem, czy mają zdolności przywódcze, jak współpracują z grupą, jakie role przyjęli podczas wykonywanych zadań.

Organizatorzy mogą przyjąć na warsztat od trzech do sześciu osób. Rekrutacja w idei escape room trwa 2,5 godziny
Organizatorzy mogą przyjąć na warsztat od trzech do sześciu osób. Rekrutacja w idei escape room trwa 2,5 godziny
Centrum Rozwoju Talentów

 

Podczas wspólnej dyskusji ustalają, co może być oceniane podczas wykonywania poszczególnych zadań i na co zwrócić uwagę przy prawdziwej rekrutacji. Podczas warsztatu ujawniają się u uczestników predyspozycje zawodowe, reakcja na stres czy działanie pod presją czasu.

Informacje zdobyte w trakcie rekrutacyjnej gry służą uczestnikom do pracy nad swoimi mocnymi stronami i rozwijaniem kluczowych kompetencji. 

- Warto dodać, że metoda escape room weszła w kanon nowoczesnej rekrutacji. Coraz częściej zdarza się, że pracodawcy w taki sposób sprawdzają kompetencje swoich przyszłych pracowników – wyjaśnia Katarzyna Stasiewicz.

Najbliższy warsztat odbędzie się już w czwartek, 18 lipca, o godz. 15, w Centrum Rozwoju Talentów (Olivia Six, aleja Grunwaldzka 472d, Gdańsk).

Organizatorzy mogą przyjąć na warsztat od trzech do sześciu osób. Rekrutacja w idei escape room trwa 2,5 godziny.

Zgłaszać można się telefonicznie pod 58 500 56 30 lub mailowo informacja@centrumtalentow.pl. Zobacz także wydarzenie na Facebooku TUTAJ

 

Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze
Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze