Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Sylwester mundurowych umiarkowanie spokojny

Gdańscy policjanci nie odnotowali 31 grudnia i 1 stycznia poważniejszych zdarzeń. W ich ocenie noc sylwestrowa upłynęła całkiem spokojnie. Za to pełne ręce roboty mieli strażacy i strażnicy miejscy.

Sylwester mundurowych umiarkowanie spokojny
A
A
data publikacji: 01 stycznia 2016 r.

Jerzy Pinkas

 

Tragedia w Nowy Rok

1 stycznia 2016 r. o godz. 8.52 strażacy zostali wezwani do budynku przy al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu. W jednym z mieszkań znaleziono martwą 25-latkę. Kobieta leżała w wannie, prawdopodobnie zatruła się czadem. Strażacy, którzy pojawili się na miejscu, zbadali poziom tlenku węgla w pomieszczeniu: wynosił 200 ppm. Dopuszczalne, bezpieczne stężenie nie powinno przekraczać 26 ppm. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, młoda kobieta wynajmowała to mieszkanie. Jej ciało znalazła właścicielka lokum.

 

Pożary elewacji i samochodów

W sylwestrową noc doszło do dwóch, na szczęście niegroźnych w skutkach, pożarów. Ogień strawił 20 mkw. powierzchni elewacji domu przy ul. Hery w Osowej oraz 10 mkw. elewacji budynku przy ul. Cygańska Góra na Suchaninie. Przyczyną obu zdarzeń były petardy, od których prawdopodobnie zapalił się styropian. W nocy odnotowano też dwa pożary samochodów – na Wzgórzu Mickiewicza i na Ujeścisku. Nie wiadomo na razie, co było ich przyczyną.

 

Straż Miejska na „wytrzeźwiałce”

Sporo pracy mieli też gdańscy strażnicy miejscy. Wielu z nich odnotowało wczoraj nadgodziny w pracy ze względu na dłuższe niż zwykle... kolejki do izby wytrzeźwień. W sylwestra doprowadzono tam więcej niż zazwyczaj osób, głównie bezdomnych. Pełne ręce roboty mieli i strażnicy, i policjanci, którzy z nietrzeźwymi musieli odczekać w kolejce i upewnić się, że zostali przyjęci do „wytrzeźwiałki”.


-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora