Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Studenci GUMedu zagrają w piłkę (i nie tylko) w nowym obiekcie sportowym

Arena sportowa z boiskami m.in do futsalu, piłki ręcznej, squasha, zapasów, wschodnich sztuk walki mieści się w otwartym 31 sierpnia 2018 roku Centrum Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Z nowoczesnego kompleksu sportowo-rekreacyjny będą mogli korzystać studenci i pracowników wszystkich wydziałów uczelni.

Studenci GUMedu zagrają w piłkę (i nie tylko) w nowym obiekcie sportowym
A
A
data publikacji: 31 sierpnia 2018 r.
halasportowa
Nowczesna hala sportowa dla studentów i kadry Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego już otwarta 
GUMed

- Wiemy że działania medyczne to 30 proc. sukcesu w leczeniu ludzi - mówił Łukasz Szumowski, minister zdrowia obecny na otwarciu Centrum Sportu GUMedu. - Pozostałe 70 proc. to zdrowy tryb życia. Mam nadzieję, że hala umożliwi i zmobilizuje przyszłych absolwentów uczelni do prowadzenia zdrowego trybu życia. To inwestowanie w swoje zdrowie nie przez leczenia a profilaktykę.

- Małe obiekty sportowe, z których korzysta lokalna społeczność to dobry kierunek - powiedział Maciej Wierzbowski, wiceprezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. - To ważne, żeby nie zapominać o sporcie w środowiskach akademickich. Zdrowi, wysportowani lekarze swoim przykładem mogą przekonac pacjentów do zmiany stylu życia na zdrowszy, bardziej sportowy. 

Koszt budowy nowego obiektu sportowego to 19 mln zł
Koszt budowy nowego obiektu sportowego to 19 mln zł
źródło: GUMed/facebook


W budynku znajdują się: arena sportowa o powierzchni 1100 mkw z boiskami do futsalu, piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz sale ćwiczeń do aerobiku, squasha, wschodnich sztuk walki i zapasów. W obiekcie zaprojektowano dwa zespoły szatniowo-sanitarne dla mężczyzn i kobiet, garaż podziemny na 103 miejsca postojowe i stojaki na 22 rowery.

Budowę centrum umożliwiło dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 7,2 mln zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i wsparcie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl