PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
STARTER w 100czni. Oferuje warsztaty, prelekcje, spotkania oraz coworking pod żurawiami
STARTER w 100czni. Oferuje warsztaty, prelekcje, spotkania oraz coworking pod żurawiami
W czerwcu Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER przenosi się na teren 100czni. W jednym z 17 kontenerów, do 30 czerwca 2019 r., odbywają się warsztaty, prelekcje i spotkania: podróżniczy Fuckup Night Trójmiasto, warsztaty o organizacji hackathonów, spotkanie z Godmother, kobiecy spacer po stoczni, pitchingi startupów. Można tu również popracować w niezwykle kreatywnej atmosferze.
W czerwcu Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER działa na terenie 100czni
W czerwcu Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER działa na terenie 100czni
Mat. Inkubator Starter

 

Do 30 czerwca, jeden z 17 kontenerów w kreatywnej przestrzeni 100czni - niewielkiego miasteczka zbudowanego z 12-metrowych kontenerów, których znajdują się punkty gastronomiczne, i które tętni wydarzeniami kulturalnymi - zajmuje Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Organizatorzy zaplanowali na ten czas mnóstwo wydarzeń.

- 20 czerwca spod 100czni wyruszy szczególny spacer po stoczni - informuje Agnieszka Pyrzanowska z Inkubatora STARTER. - Podczas krótkiej wędrówki przekonamy się, że za statkami stoją nie tylko silni mężczyźni.
Spacer, który jest wspólną inicjatywą STARTERA, Instytutu Kultury Miejskiej i projektu herstorycznego – Metropolitanka, zainauguruje projekt „Kobiety też budują statki", w ramach którego STARTER chce zachęcać dziewczęta do wyboru kształcenia i pracy związanej z przemysłem morskim oraz wspierać rozwój kobiet, które już pracują w tym obszarze. Organizatorzy wydarzenia zachęcają też konstruktorki, projektantki, uczennice i wszystkie inne kobiety związane z branżami morskimi do kontenera w piątek, 21 czerwca na godz. 17, aby  w niezobowiązującej atmosferze poznać się i wymienić doświadczeniami.

Oferuje warsztaty, spotkania i pracę coworkingową
Oferuje warsztaty, spotkania i pracę coworkingową
Mat. Inkubator Starter

 

Z kolei w sobotę, 22 czerwca, podczas spotkania z Hackerspace Trójmiasto będzie się można dowiedzieć, jak zbudować drukarkę 3D i czym jest open source - ruch na rzecz wolnego oprogramowania. Zobaczmy i wypróbujemy też urządzenia zbudowane przez i dla pasjonatów technologii.

Środa, 26 czerwca poświęcona będzie z kolei branżom kreatywnym. Na warsztatach, które poprowadzi (w godz. 13.30-15.30) Ewa Drygalska, wykładowczyni w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, organizatorka hackathonu w Muzeum Narodowym w Warszawie i koordynatorka prac nad nową ekspozycją multimedialną w Muzeum Fryderyka Chopina jak zorganizować hackathon. To rodzaj maratonu projektowania, w czasie którego uczestnicy muszą wykazać się kreatywności, ponieważ stają przed zadaniem rozwiązania określonego problemu związanego z projektowaniem.
-  Po warsztatach zapraszamy na spotkanie o tym, co może wyniknąć ze współpracy pomiędzy sztuką, kulturą, technologią i biznesem (godz. 17) - mówi Agnieszka Pyrzanowska. - Wezmą w niej udział m.in. Ewa oraz Mateusz Seredyński z Hackerspace Trójmiasto.

Starter zajmuje się nie tylko branżą kreatywną. Wspiera też działania na rzecz edukacji
Starter zajmuje się nie tylko branżą kreatywną. Wspiera też działania na rzecz edukacji
Mat. Inkubator Starter

 

Następnego dnia, w czwartek, 27 czerwca, odbędzie się specjalna edycja FuckUp Nights Trójmiasto poświęcona podróżom. FuckUp Nights (FUN) to globalny ruch, organizujący spotkania, na których odważni ludzie opowiadają o swoich porażkach w biznesie lub projektach, który od 2017 roku organizowany jest przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER.

Wstęp wolny. Start o godz. 18.

- STARTER to także działania edukacyjne - przypomina Pyrzanowska. - W czerwcowym programie nie mogło więc zabraknąć Angeliki Talagi znanej jako Godmother (www.godtmother.pl).
Angelika to edukatorka, neuropedagog i przedsiębiorczyni, założycielka firmy Godmother zajmującej się rozwojem intelektualnym dzieci. W piątek, 28 czerwca pomoże rodzicom zapoznać się z metodami skutecznej i wartościowej edukacji dzieci, które mogą wspierać i uzupełniać edukację szkolną.

Pomiędzy wydarzeniami starterowy kontener służyć będzie chętnym jako miejsce do zdalnej pracy, czyli coworkingu.

Wszystkie spotkania, które do 30 czerwca będą odbywać się na terenie 100czni są bezpłatne. Na część z nich obowiązuje jednak rejestracja. Link do zapisów: (https://www.facebook.com/events/2471227916441512/).

 

CZYTAJ:

Dzień Różnorodności w 100czni - urozmaicony zgodnie z nazwą

Inaczej niż w Sopocie. Rośnie moda na nocne imprezowanie w Gdańsku

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl