PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

“Stańmy po stronie wartości” - Aleksandra Dulkiewicz popiera kandydaturę Rafała Trzaskowskiego 

“Stańmy po stronie wartości” - Aleksandra Dulkiewicz popiera kandydaturę Rafała Trzaskowskiego 
- Historia Gdańska pokazała, że różnorodność może współistnieć i budować potężne miasto. Wierzę, że tak może być z Polską - powiedziała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, podczas konferencji 10 lipca 2020 r., wyjaśniając dlaczego popiera kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na urząd prezydenta Rzeczypospolitej. Wsparcia temu kandydatowi udzielili również, przebywający w Gdańsku z wizytą prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.
Na placu Kobzdeja w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa na zakończenie II tury kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz udzieliła poparcia temu kandydatowi
Na placu Kobzdeja w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa na zakończenie II tury kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz udzieliła poparcia temu kandydatowi
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Idź na wybory! #wybierz samorząd. W Pucku samorządowcy zachęcali do głosowania

 

Podczas konferencji, która odbyła się 10 lipca 2020 roku, podsumowującej czas kończącej się prezydenckiej kampanii wyborczej w Polsce, Aleksandra Dulkiewicz jednoznacznie poparła kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na urząd prezydenta Rzeczypospolitej.

- Za 12,5 godziny cisza wyborcza - przypomniała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska i dodała: - Ale wybory, zawsze o tym mówimy, to święto demokracji. Czy te wybory będą świętem demokracji? Pewnie historia to rozstrzygnie. Ale tak jak tu stoimy wszyscy, z różnych środowisk: regionalnych, politycznych, stowarzyszeń, jest z nami prezydent Lublina Krzysztof Żuk, pokazaliśmy że po stronie wartości, o które warto się bić stoi bardzo dużo różnych środowisk Polek i Polaków. Drogie są im wartości demokratyczne, konstytucja. Nieopodal stąd stoi Złota Brama - symbol potęgi miasta. Jest tam taka inskrypcja: “Zgodą małe republiki się budują. Niezgodą - wielkie upadają.” Niech to gdańskie motto będzie także mottem dla nas wszystkich, bo historia Gdańska pokazała, że różnorodność - różne języki, religie, kultury mogą razem współistnieć i budować naprawdę potężne miasto. Wierzę, że tak może być z Polską. Ale żeby tak się stało musimy 12 lipca, w niedzielę, wybrać mądrze, tzn. stanąć po stronie wartości, pomyśleć o przyszłości swoich dzieci, pomyśleć czy chcemy, żeby Polska dusza kojarzyła się z wykluczeniem, mową nienawiści, z niezgodą. Ja takiej Polski nie chcę. Chcę Polski, którą widziałam przez ostatnie dwa dni: i na Podkarpaciu, i na Opolszczyźnie, i na Śląsku - ludzi, którzy nawet jeżeli głosują inaczej, niż ja - mogą stanąć twarzą w twarz i wyciągnąć do siebie rękę i normalnie rozmawiać. Bo tych spraw w Gdańsku, na Pomorzu i w Polsce jest bardzo wiele. Wierzę że taką Polskę, o której marzę ja, i chyba Wy wszyscy, gwarantuje Rafał Trzaskowski.

 

Zapis konferencji z dnia 10 lipca 2020 roku poniżej:


"Zmieniajmy świat - idźmy na wybory" - apeluje Aleksandra Dulkiewicz. Wybory już w niedzielę

Na Placu Kobzdeja pojawiły się również inne osobistości życia publicznego na Pomorzu popierające Rafała Trzaskowskiego. Obecni byli: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, europosłanka Magdalena Adamowicz i europoseł Janusz Lewandowski, senatorowie z Gdańska i Gdyni, m.in. Sławomir Rybicki, posłowie i posłanki na Sejm, m.in. Beata Maciejewska, radni oraz inne osoby wspierające tę kandydaturę. O wartościach, jakie przemawiają na rzecz tego kandydata mówił przebywający w Gdańsku z wizytą, prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

- Wspieramy, jako samorządowcy, Rafała Trzaskowskiego już od jakiegoś czasu, bo jest gwarancją silnego samorządu - potwierdził Krzysztof Żuk i wyjaśniał: - Jest gwarancją tego, że to mieszkańcy miast i gmin będą decydować o swojej przyszłości. Drugie przesłanie to kwestia wartości i tego, w jakiej Polsce będziemy żyli. Trzaskowski jest gwarancją Polski demokratycznej i Polski w Unii Europejskiej. Gwarancją, że skończymy z mową nienawiści, i z dzieleniem Polaków na lepszych i gorszych.

Galeria zdjęć z konferencji:

 

Gwarancja silnego samorządu i szacunek dla lokalnych potrzeb przekonały też Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego. Prezentując swoje stanowisko Mieczysław Struk, tłumaczył, że poparcie Trzaskowskiego dla samorządności jest kluczowe w tej kandydaturze: - Samorządność, rozwój wspólnot lokalnych, ma dla nas kapitalne znaczenie.

Przemawiając, Mieczysław Struk odniósł się również do faktu rozdawania w ostatnich dniach przez rząd czeków dla samorządów, jak powiedział: "czeków bez pokrycia" i przedstawił symboliczny rachunek rządowi za straty, jakie poniósł samorząd woj. pomorskiego za czasów rządu Mateusza Morawieckiego. Kwota na rachunku opiewała na ponad 1 mld 136 mln złotych. 
Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze
Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze