PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Stągiewną nie pojedziesz. Od 31 marca do połowy czerwca

Stągiewną nie pojedziesz. Od 31 marca do połowy czerwca
Ulica Stągiewna na całej długości została wyłączona z ruchu kołowego. Dotychczasowy ruch jest utrzymany jedynie w ciągu ulicy Chmielnej - od ulicy Podwale Przedmiejskie. Ciągi piesze, w tym do licznych punktów usługowo-handlowych oraz biur i restauracji, są zachowane.

W lipcu 2014 roku otwarto wyremontowane nabrzeża północnego cypla Wyspy Spichrzów. Nadal trwają prace związane z zagospodarowaniem tej części miasta

Trwają prace związane z zagospodarowaniem północnego cypla Wyspy Spichrzów. Zanim na dobre ruszą inwestycje budowlane, konieczna jest przebudowa sieci podziemnych, połączona z przebudową ulic Stągiewnej, Motławskiej i Chmielnej.

W czwartek 31 marca, zgodnie z zapowiedziami, rozpoczął się kolejny etap prac, a co za tym idzie, ulica Stągiewna została wyłączona z ruchu w całości.

Ulica Chmielna pełni teraz funkcję drogi lokalnej dla obsługi komunikacyjnej zlokalizowanej w tym rejonie, zabudowy mieszkaniowej i biurowo-usługowej. Będzie też w dalszym ciągu stanowiła główny dojazd pojazdów budowy dla innych inwestorów, równolegle prowadzących prace na terenie Wyspy Spichrzów.

Ulica Spichrzowa (jako droga bez przejazdu), pozostaje otwarta jedynie dla ruchu mieszkańców przyległej zabudowy, z dojazdem do parkingu podziemnego oraz użytkowników lokali w parterach, przy dodatkowych ograniczeniach związanych z parkowaniem pojazdów, aby umożliwić bezpieczny przejazd wąskim, dwukierunkowym układem jezdnym.

Dojazd do ul. Spichrzowej od strony ul. Długie Ogrody jest możliwy poprzez wyznaczony objazd ul. Łąkową, ul. Podwale Przedmiejskie i ul. Chmielną.

W obrębie robót zostają zachowane ciągi piesze do istniejącej zabudowy, w tym do licznych punktów usługowo-handlowych oraz biur i restauracji.

Wprowadzone ograniczenia będą obowiązywały do połowy czerwca 2016.

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl