PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Niezwykła Stadionowa Piątka Gdańsk za nami. Zobacz, kto wygrał WIDEO I ZDJĘCIA

Niezwykła Stadionowa Piątka Gdańsk za nami. Zobacz, kto wygrał WIDEO I ZDJĘCIA
W Gdańsku 2 sierpnia na Stadionie Energa Gdańsk rozegrano bieg na dystansie 5 kilometrów - Stadionową Piątkę. To jedna z propozycji Gdańskiego Ośrodka Sportu na czas pandemii. Będą też inne biegi na tym samym dystansie w różnych częściach miasta. Zobacz, kto wygrał.
Stadionowa Piątka rozegrana została w niezwykłej scenerii gdańskiego stadionu piłkarskiego
Stadionowa Piątka rozegrana została w niezwykłej scenerii gdańskiego stadionu piłkarskiego
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Bieg przez Stadion Energa Gdańsk to niewątpliwie duża atrakcja dla startujących. Sceneria tego wspaniałego piłkarskiego obiektu, jednego z najpiękniejszych w Polsce, jest niezwykła. Do startu w Stadionowej Piątce zgłosiło się blisko 180 uczestników. W trosce o bezpieczeństwo sanitarne, starty odbywały się falami, zgodnie z numerami startowymi.

Zobacz jak startowano w Stadionowej Piątce:Najszybciej Stadionową Piątkę przebiegł Patryk Sowiński z Tczewa (00:15:31) wyprzedzając Filipa Siwiaka z Gdańska (00:16:56). Trzecie miejsce zajął Tomasz Bagrowski z Gdańska (00:17:02). Najszybsze wśród pań były Małgorzata Tuwalska (00:18:55) z Gdańska i Zuzanna Głombiowska (00:19:22).

Zobacz pełne WYNIKI

W biegu Stadionowa Piątka rywalizowało 180 osób
W biegu Stadionowa Piątka rywalizowało 180 osób
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Olivia Star Top, Partner Stadionowej Piątki ufundował nagrody. Dla najlepszych trzech kobiet i mężczyzn vouchery, o wartości, odpowiednio:

I miejsce – 200 PLN
II miejsce – 150 PLN
III miejsce – 100 PLN


Biegi na dystansie 5 km to nowa propozycja imprez biegowych organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu. Serię "piątek" zainaugurował "Bieg po plaży", który odbył się w niedzielę 28 czerwca. Rywalizowało w nim blisko 70 osób. Najlepiej z trudami aury i plaży poradził sobie wówczas Marcin Rakoczy WYNIKI. W planach GOS kolejne tego typu wydarzenia:

  • Gdańska Leśna 5, niedziela, 9 sierpnia 2020, Trójmiejski Park Krajobrazowy Oliwa, start godzina 10:00
  • TPK Gdańska Piątka, niedziela, 23 sierpnia 2020, Park im. Ronalda Reagana, start godzina 10:00

To seria biegów, z którymi może poradzić sobie każdy. Każdy bieg traktowany jest autonomiczne, jako zamknięte wydarzenie. Nie jest to cykl Grand Prix, czyli nie jest tworzona klasyfikacja ogólna i nie są zbierane punkty.

 

Również w niedzielę 2 sierpnia, tego samego dnia, w którym odbywała się Stadionowa Piątka, warto też zajrzeć na ten obiekt z innego powodu. Trwać tam bowiem będzie Weekendowa Strefa Aktywności. To wakacyjna inicjatywa adresowana do mieszkańców, realizowaną w ramach akcji #CzasNaGdańsk!

 
oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl