PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Weekendowa Strefa Aktywności przy Stadionie Energa Gdańsk

Weekendowa Strefa Aktywności przy Stadionie Energa Gdańsk
W sobotę, 11 lipca, ruszyła akcja Weekendowa Strefa Aktywności. Warsztaty rolkarskie, zajęcia piłkarskie, zwiedzanie stadionu, dla najmłodszych: puszczania latawców, baniek mydlanych, konkursy i inne aktywności. W każdą sobotę i niedzielę wakacji gdański stadion zaprasza rodziny, grupy przyjaciół i wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas oraz odpocząć na świeżym powietrzu.
lechia_arka-041_799x533
Stadion Energa Gdańsk
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Robert Lewandowski i reprezentacja Polski zagrają jesienią dwa mecze w Gdańsku

Weekendowa Strefa Aktywności to świetny sposób na wakacje w mieście. Co weekend na mieszkańców i turystów odwiedzających Stadion Energa Gdańsk od godziny 11.00 do 17.00 czekają nowe atrakcje. Ze stałych punktów programu wymienić można m.in. dmuchańce dla dzieci, gry, zabawy i konkursy, fotobudkę, żywą maskotkę oraz zajęcia sportowe. Na głodnych czeka wspólne grillowanie i drobne przekąski.

W ramach Weekendowej Strefy Aktywności warto odwiedzić też stadionową Fun Arenę, czyli największy park rozrywki na Pomorzu. Na ponad 9 tys. m2 przestrzeni znajduje się m.in. skatepark, escaperooms, bajeczny plac zabaw dla dzieci, świetnie zaaranżowana przestrzeń do pojedynku na laserowy paintball lub łuki, a także Movement Arena, gdzie można uprawiać m.in. parkour, kalistenikę czy taniec. 

Na zewnątrz czekają bungiee oraz gokarty, w tym tandemowe, na których można jeździć z dziećmi. Fun Arena jest czynna codziennie do 21.00 (plac zabaw do 20.00). W jej ofercie możemy też znaleźć zwiedzanie bursztynowego Stadionu z przewodnikiem oraz wejście na wyjątkowy punkt widokowy, który znajduje się 30 metrów nad murawą. Te atrakcje są czynna do 18.00. 

Wszystkie punkty parku rozrywki wdrożyły nowe zasady bezpieczeństwa związane z Covid-19.


Więcej informacji o Weekendowej Strefie Aktywności i Fun Arenie wraz z informacjami o parkingu można znaleźć na stronie
www.stadionenerga.pl. Wydarzenie jest częścią akcji #CzasNaGdańsk. Partnerem Weekendowej Strefy Aktywności jest Fundacja Obudź Nadzieję.

#CZASNAGDAŃSK - zobacz, jak wyglądać może intensywny weekend w naszym mieście

 

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl