PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Śródmieście. Ulica Ogarna - festyn halloweenowy i święto ulicy

Śródmieście. Ulica Ogarna - festyn halloweenowy i święto ulicy
Spacery tematyczne z przewodnikiem, pyszna zupa dyniowa, atrakcje dla... psów (koniecznie zabierzcie swoich pupili!), do tego występy muzyczne na żywo i mnóstwo innych atrakcji. Lokalni przedsiębiorcy, Rada Dzielnicy Śródmieście oraz miejskie instytucje zapraszają mieszkańców Gdańska do wspólnego świętowania.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ulica Ogarna zaprasza do wspólnego świętowania. W sobotę, 30 października
Ulica Ogarna zaprasza do wspólnego świętowania. W sobotę, 30 października
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Ulica Ogarna, biegnąca równolegle do reprezentatywnej ul. Długiej nie należy do miejsc tłumnie odwiedzanych przez turystów czy nawet mieszkańców innych dzielnic Gdańska. Od kilku lat tę sytuację próbują zmienić przede wszystkim przedsiębiorcy prowadzący swoje lokale gastronomiczne i usługowe na tej ulicy. W sobotę, 30 października, zapraszają więc na kolejną odsłonę święta tej gdańskiej ulicy. W tym roku hasło przewodnie wydarzenia to: "Ogarnia się! Halloween i Święto Ulicy Ogarnej".

- W ubiegłym roku, ze względu na obostrzenia epidemiczne, nie udało nam się zorganizować tego wydarzenia. Ale w tym roku odezwali się do nas przedsiębiorcy, którzy dostrzegli potrzebę wyeksponowania tej ulicy. Padł więc pomysł, żeby przywrócić to święto - tłumaczy Maksymilian Kieturakis, Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Śródmieście. - Świętować będziemy w formie ulicznego, otwartego festynu. Będzie scena i występy dzieci z Pałacu Młodzieży, będzie można też skorzystać z oferty tutejszych lokali gastronomicznych. Dla mieszkańców ulicy Ogarnej przygotowano specjalny bezpłatny poczęstunek - to jedna z propozycji na integrację właśnie tutejszych mieszkańców i przedsiębiorców. Ale zapraszamy na to święto wszystkich mieszkańców Gdańska - chcemy przykuć uwagę na tę ulicę, która ma się świetnie, jest coraz ładniejsza i warto ją odwiedzać, nie tylko od święta.

Festyn zaplanowano w sobotę, 30 października, w godz. 12 - 18.

 

1

 

Poza gorącą zupą dyniową, będzie można też spróbować wszelakich wypieków z dyni, a nawet sprawdzić się w sztuce wycinania w dyniach.

Zaplanowano też autorskie wycieczki tematyczne w tej części Głównego Miasta, z przewodnikiem. Zaplanowano trzy wycieczki – spacery, z których każdy potrwa około godziny.

Wycieczki odbywać się będą co dwie godziny:

- Godz. 12.00 - przewodnik Czarek, temat spaceru: "Od piwa do Fahrenheita"

- Godz. 14.00 - przewodniczka Ela, temat spaceru: "Ogarną pod psią i kocią łapą"

- Godz. 16.00 - przewodnik Filip, temat spaceru: "Kowale, powroźnicy, browarnicy, słodownicy i garbarze, czyli wielka historia od zaplecza"

Miejscem zbiórki przed każdym spacerem będzie scena ustawiona u zbiegu ulic Garbary i Ogarnej. Każdy z przewodników będzie posiadał żółty parasol “Walkative”. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść na 5 minut przed startem.

Na święcie Ogarnej, czyli "Psiej", nie mogło zabraknąć także propozycji dla psów i ich właścicieli. Na miejscu pojawią się firmy i stowarzyszenia, które opowiadać będą m.in. o formach szkolenia psów, w tym o przedszkolu dla szczeniąt czy terapii niepożądanych zachowań. Będą też maty węchowe, zabawki dla psów i kotów, a także profesjonalny psi grooming.

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze