Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Sesja Rady Miasta Gdańska na żywo w gdansk.pl!

XXVI sesję Rady Miasta Gdańska w czwartek, 30 czerwca, zobaczycie na żywo na naszym portalu. O transmisję obrad w czasie rzeczywistym wnioskowała większość radnych. - Zainteresowanie naszą pracą wśród gdańszczan rośnie. Myślę, że ułatwiając im dostęp do sesji spełniamy ich oczekiwania - mówi Bogdan Oleszek, przewodniczący RMG i zaprasza do oglądania. Początek o godz. 9.

Sesja Rady Miasta Gdańska na żywo w gdansk.pl!
A
A
data publikacji: 29 czerwca 2016 r.
Rada Miasta Gdańska podczas obrad.
Rada Miasta Gdańska podczas obrad.
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl
 

Sesje Rady Miasta Gdańska zawsze były, są i będą jawne i ogólnodostępne. Gdańszczanie coraz częściej korzystają z prawa przysłuchiwania się obradom gdańskich rajców. Czasem na tyle licznie, że brakuje miejsc dla wszystkich chętnych.

Ze względów bezpieczeństwa w galerii nad salą obrad przebywać może maksymalnie 15 osób. Niewiele więcej może oglądać sesję na żywo na dużym telewizorze ustawionym w holu siedziby RMG.

- Jestem radnym od 1998 roku i doskonale pamiętam, jak wówczas wyglądało zainteresowanie gdańszczan sesjami rady miasta. Było raczej niewielkie - mówi Bogdan Oleszek, przewodniczący RMG. - Od kilku lat z roku na rok rośnie liczba ludzi, którzy chcą śledzić nasze działania. Cieszy mnie, że nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej obywatelskie. Ludzie chcą wiedzieć, co się w ich mieście i w ich dzielnicach dzieje. Myślę, że ułatwiając gdańszczanom dostęp do sesji, wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom.

Czy relacje na żywo mogą w jakiś sposób wpłynąć na pracę rady? Przewodniczący uważa, że mogą zmobilizować niektórych radnych do większej aktywności.

- Teraz wyborcy będą mogli na własne oczy przekonać się, jak pracują wybrane przez nich osoby - podkreśla Bogdan Oleszek. 

Przewodniczący RMG Bogdan Oleszek i wiceprzewodnicząca RMG Agnieszka Owczarczak.
Przewodniczący RMG Bogdan Oleszek i wiceprzewodnicząca RMG Agnieszka Owczarczak.
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Podczas XXVI sesji w porządku obrad zaplanowano 30 punktów, wśród nich m.in. podjęcie uchwał w sprawie:

  • nadania nazwy Tunel im. Abp. Tadeusza Gocłowskiego (oczywiście tunelowi pod Martwą Wisłą)
  • rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Gdańska za 2015 rok ( przedtem prezydent Paweł Adamowicz przedstawi sprawozdanie z wykonania Budżetu Miasta Gdańska za rok 2015)
  • udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta Gdańska za rok 2015
  • przyjęcia na terenie Miasta Gdańska Modelu Integracji Imigrantów
  • uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (dla rejonów: ul. Matki Polki - Batorego - Jaśkowa Dolina; ul. Warszawska i Białostocka)
  • nadania sztandaru Straży Miejskiej w Gdańsku
  • wzniesienia dwóch pomników: dr. Mariana Pelczara i 1050.lecia Chrztu Polski

Szczegółowy porządek XXVI sesji Rady Miasta Gdańska. (2.19 MB)-
Izabela Biała (0)
www.gdansk.pl
izabela.biala@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Izabela Biała (0)
www.gdansk.pl
izabela.biala@gdansk.pl
więcej tekstów autora