Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Rowery, motocykle, reprezentacja Polski. Sportowe emocje w weekend

W niedzielę, 18 czerwca, czekają nas dwa emocjonujące wydarzenia sportowe: na stadionie przy ul. Zawodników mecz żużlowy Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Stal Rzeszów, w Ergo Arenie spotkanie eliminacji mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych Polska - Rumunia. Niestety oba rozpoczynają się o tej samej godzinie. Dzień wcześniej zapraszamy do jazdy rowerem po Chełmie.

Rowery, motocykle, reprezentacja Polski. Sportowe emocje w weekend
A
A
data publikacji: 15 czerwca 2017 r.

Podopieczni Mirosława Kowalika w niedzielę, 18 czerwca, o godz. 14.30 zmierzą się z walczącą o utrzymanie Stalą Rzeszów
Podopieczni Mirosława Kowalika w niedzielę, 18 czerwca, o godz. 14.30 zmierzą się z walczącą o utrzymanie Stalą Rzeszów
Dominik Paszliński/gdansk.pl

Wszyscy na rowery

W sobotę, 17 czerwca, odbędą się Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w kolarstwie XCO. Zawody zostaną rozegrane na terenie obiektu sportowego GOS przy ul. Zielonogórskiej 4 na gdańskim Chełmie oraz w jego okolicy. Startują dzieci i dorośli. Udział jest bezpłatny. 

- Mamy kilkanaście kategorii wiekowych, w tym po kilka dla dzieci i młodzieży. Oddzielne klasyfikacje będą prowadzone wśród dorosłych: dla kobiet i mężczyzn - zaznacza Grzegorz Pawelec z GOS.

Organizatorzy przygotowali dla kolarzy urozmaicone trasy
Organizatorzy przygotowali dla kolarzy urozmaicone trasy
fot. GOS

Program imprezy

  • 11.00- 12.00 - zapisy w biurze zawodów
  • 12.05 - kat. 2-4 lata
  • 12.15 - kat. 5-6 lat
  • 12.30 - kat. 7-8 lat
  • 13.00 –kat. 9-10, 11-12 lat
  • 13.30 – kat. kat.13-14 lat, 15-18 lat, kobiety 19-29 lat, kobiety 30 lat i starsze, panowie 50 lat i starsi
  • 14.30 - elita 19-29 lat, panowie 30-39 lat, panowie 40-49 lat


Zdunek Wybrzeże podejmuje Stal Rzeszów

fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Po dwóch wyjazdowych wygranych żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk wracają na własny tor. Podopieczni Mirosława Kowalika w niedzielę, 18 czerwca, o godz. 14.30 zmierzą się z walczącą o utrzymanie Stalą Rzeszów.

Gdańszczanie są zdecydowanym faworytem: rozegrali do tej pory sześć meczów, zdobyli 10 punktów i zajmują czwarte miejsce w tabeli Nice PLŻ. Z kolei rzeszowianie są „czerwoną latarnią” pierwszej ligi, w siedmiu spotkaniach uzbierali jedynie dwa punkty.

I dlatego trener Mirosław Kowalik zdecydował się na wprowadzenie zmiany w awizowanym składzie: miejsce Australijczyka Troy'a Batchelora zajął Hubert Łęgowik, który jest jedynym rezerwowym gdańskiego zespołu i w spotkaniu ze Stalą ma zbierać niezbędne doświadczenie i pewność siebie na torze.

Awizowane składy obu zespołów:

  • Stal Rzeszów - 1. Jake Allen, 2. Joshua Grajczonek, 3. Nick Morris, 4. Marcel Szymko, 5. Dawid Lampart, 6. Wiktor Lampart
  • Zdunek Wybrzeże Gdańsk: 9. Oskar Fajfer, 10. Hubert Łęgowik, 11. Renat Gafurov, 12. Anders Thomsen, 13. Kacper Gomólski, 15. Dominik Kossakowski

Początek spotkania na stadionie przy ul. Zawodników o godz. 14.30. Bilety od 15 do 75 zł.


W dniu 3 listopada 2016 roku polscy piłkarze ręczni w Ergo Arenie rozpoczęli eliminacje do Euro 2018. Przegrali z Serbią 32:37
W dniu 3 listopada 2016 roku polscy piłkarze ręczni w Ergo Arenie rozpoczęli eliminacje do Euro 2018. Przegrali z Serbią 32:37
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Polska - Rumunia w eliminacjach do ME

W niedzielę, 18 czerwca, polscy piłkarze ręczni meczem z Rumunią zakończą eliminacje do mistrzostw Europy. Niestety po słabych wcześniejszych występach jeszcze przed tym ostatnim spotkaniem wiadomo, że biało-czerwoni nie zagrają na przyszłorocznym Euro. Nie oznacza to jednak, że w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie zabraknie emocji.

Piotr Przybecki, nowy selekcjoner, będzie chciał pokazać, że ma pomysł na reprezentację a jego wybrańcy (postawił na młodych, zrezygnował m.in. z doświadczonych Michała Jureckiego, Mariusza Jurkiewicza i Krzysztofa Lijewskiego) są na najlepszej drodze, by powrócić do światowej czołówki. Zresztą próbkę możliwości pokazali już w środę, 14 czerwca, kiedy sensacyjnie zremisowali na wyjeździe z Serbią 34:34.

Być może w niedzielę na parkiecie zobaczymy któregoś z dwójki zawodników gdańskiego Wybrzeża: Adriana Kondratiuka i Łukasza Rogulskiego, których Przybecki powołał do drużyny narodowej. Ten pierwszy zagrał już kilka dni wcześniej przeciwko Serbom.

Początek meczu o godz. 14.30. Bilety: 49, 79 i 99 zł. -
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl