PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rodzinny Bieg Gdańszczan. Ponad 700 osób biegło ulicami Starego Miasta. WIDEO i ZDJĘCIA

Rodzinny Bieg Gdańszczan. Ponad 700 osób biegło ulicami Starego Miasta. WIDEO i ZDJĘCIA
Najważniejsze są wspólne bieganie i dobry humor - to idea, która od 2006 roku przyświeca Rodzinnemu Biegowi Gdańszczan, który odbył się przed południem w sobotę, 8 czerwca. Do przebiegnięcia było 3 km, udział wzięły całe rodziny, młodzi i starsi. Nagrody otrzymały m.in. najliczniej reprezentowane szkoły i dzielnice.
Wszyscy uczestnicy przed startem wzięli udział w rozgrzewce
Wszyscy uczestnicy przed startem wzięli udział w rozgrzewce
fot. Wojciech Czubaszek/GZSiSS

 

Tegoroczna edycja Rodzinnego Biegu Gdańszczan była już czternastą. W tym roku trasa biegła m.in. przez kładkę na Motławie, przy pomniku Obrońców Poczty Polskiej, Długim Targiem, przez Zieloną Bramę. Start i meta usytuowane były na ul. Szafarnia, tuż przy Marinie Gdańsk. 

Do biegu zgłosiło się ponad 700 osób. Zgromadzonych około godz. 9.30 w sobotę, 8 czerwca, w imieniu prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz powitał Grzegorz Szczuka, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego. Kilka minut później biegaczy przejęła instruktora tańca, przy której w rytmach Latino uczestnicy mieli możliwość rozgrzać swoje mięsnie. Punktualnie o godz. 10.30 uczestnicy ruszyli na trasę. 

 

Na starcie tegorocznej edycji stanęło około 700 osób
Na starcie tegorocznej edycji stanęło ponad 700 osób
fot. Wojciech Czubaszek/GZSiSS

 

Biegnący na 3-kilometrowej trasie co rusz napotykali na swojej drodze turystów gdańszczanki i gdańszczan oraz turystów, którzy zagrzewali ich do jeszcze większego wysiłku.

- Najlepsi pokonali ten dystans w niecałe 15 minut, ale nie czas był najważniejszy podczas tego biegu - zaznacza Wojciech Czubaszek, koordynator d/s sportu Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego, który z Miastem Gdańsk był współorganizatorem Rodzinnego Biegu Gdańszczan. - Każdy uczestnik, aby zapamiętać na dłużej te miłe chwile, tuż po przebiegnięciu mety otrzymywał pamiątkowy, złoty medal. 

 

Każdy kto ukończył bieg, został udekorowany pamiątkowym medalem
Każdy kto ukończył bieg, został udekorowany pamiątkowym medalem
fot. Wojciech Czubaszek/GZSiSS

 

Na scenie konferansjer namawiał przybiegających do odpoczynku i wspólnej zabawy. Były śpiewy, żarty, wygłupy i oczywiście nagrody. Pucharami uhonorowano najstarszego i najmłodszego uczestnika. Na dzisiejszych solenizantów czekały też kwiaty i sprzęt piłkarski, a także wejściówki między innymi do Parku Trampolin Jump City, Klubu Badmintona Garnizor, czy też placu dla dzieci Loopy’s World.

Najwięcej emocji wzbudziło jednak podsumowanie udziału szkół i dzielnic. Uczniowie uczestniczących szkół przekrzykiwali się nawzajem, która z nich zajęła pierwsze miejsce. Wśród szkół najliczniejszą rzeszę stanowiła reprezentacja Szkoły Podstawowej 58. Tuż za nią znalazła się Szkoła Podstawowa nr 47, a trzecie miejsce zajęła głośna grupa Szkoły Podstawowej nr 1.

Najliczniej reprezentowanie dzielnice to w kolejności: Siedlce, Chełm i Piecki-Migowo i to do nich powędrowały nagrody na zajęcia dzielnicowe.


ZOBACZ FILM Z BIEGU

 


ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl