PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Raj dla gimnastyków. Zobacz, jak wyglada hala im. Leszka Blanika
Raj dla gimnastyków. Zobacz, jak wyglada hala im. Leszka Blanika
Mieści się przy ulicy Czyżewskiego w Oliwie i kosztowała 27 mln złotych. Mowa o nowoczesnej hali gimnastycznej im. Leszka Blanika. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 4 października - my zajrzeliśmy tam już teraz.
Nowy obiekt - widok od strony ul. Czyżewskiego
Nowy obiekt - widok od strony ul. Czyżewskiego
zdj. Dariusz Kwidziński/KFP


Od pomysłu do jego realizacji musiało minąć 8 lat. Po różnych perturbacjach, ten nowoczesny, długo wyczekiwany i przede wszystkim bezpieczny obiekt dla gimnastyków, w końcu działa. Warto dodać, że to jedyna taka hala w Polsce.

- Od 50 lat nie powstał w Polsce taki obiekt do gimnastyki sportowej, akrobatyki, tańca, fitnessu czy aerobiku - mówił Leszek Blanik, trener kadry narodowej w gimnastyce sportowej mężczyzn. - Zrzeszamy bardzo wiele dyscyplin około gimnastycznych. Mamy tu ogromne doły z gąbkami, różnego rodzaju trenażery do uprawiania gimnastyki sportowej czy też do gimnastyki na poziomie rekreacyjnym. To co jest najważniejsze, to fakt, że w tym obiekcie może ćwiczyć aż 120 osób jednocześnie. W starym obiekcie, w którym kiedyś i ja trenowałem, a później zaczynałem przygodę trenerską, mogło maksymalnie uczestniczyć 10/15 osób. Ta hala to ogromny zysk dla gimnastyki, dla Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, ale również dla mieszkańców Trójmiasta, bo od niedawna ruszyła Akademia Leszka Blanika.

Nowy obiekt oficjalnie otwarto podczas inauguracji nowego roku akademickiego gdańskiej uczelni sportowej
Nowy obiekt oficjalnie otwarto podczas inauguracji nowego roku akademickiego gdańskiej uczelni sportowej
zdj. Maciej Kosycarz/KFP


Hala ma 70 metrów długości, 34 szerokosci i 12 wysokości. W obiekcie znajduje się też strefa odnowy bilogicznej, sauna, mulimedialne pokoje w których odbywać się będą konferencje czy spotkania z zawodnikami. Hala znajduje się na terenie kompleksu budynków AWFiS, pomiędzy budynkiem Hal Sportowych nr XII i nr XIII, a budynkiem B. Najprościej dojedziemy tam od ulicy Czyżewskiego.

Zobacz relację wideo:

Obiekt powstał dzięki środkom własnym AWFiS, dotacjom z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także wsparciu finansowemu ze strony Miasta Gdańska i Urzędu Marszałkowskiego.Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze