• Start
  • Wiadomości
  • Przyszłość ul. Długiej - ostatnia szansa by wyrazić opinię

Przyszłość ul. Długiej - ostatnia szansa by wyrazić opinię

Drugie i zarazem ostatnie otwarte warsztaty dla mieszkańców Gdańska na temat przebudowy ul. Długiej i Długiego Targu odbędą się 16 maja (poniedziałek). Uczestnicy proponować będą swoje miejsca dla małej architektury, sposoby oświetlenia i urządzenia salonu Gdańska. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja uczestników.
13.05.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Pierwsze warsztaty dotyczące przyszłości Drogi Królewskiej. Zapraszamy na kolejne.

Ul. Długą i Długi Targ czeka gruntowny remont. Wymienione będzie wszystko to, co niewidoczne gołym okiem (instalacje i inne elementy podziemnej infrastruktury). Jednakże z punktu widzenia użytkowników Drogi Królewskiej - gdańszczan i turystów - najważniejsze będzie to, co “na wierzchu”. A i tutaj zmieni się wszystko: od posadzki po ławki, latarnie, zieleń i (być może) nowe miejsca wypoczynku.

Dużo zależy od samych mieszkańców. Ich opinia, wyrażona właśnie podczas warsztatów ma posłużyć do opracowania wytycznych do projektu nowego zagospodarowania wizytówki naszego miasta - ul. Długiej i Długiego Targu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w październiku 2019 r. będzie można przechadzać się po odnowionym salonie Gdańska.

Pierwsze warsztaty odbyły się na początku kwietnia. Rozmawiano wtedy o obecnych sposobach użytkowania Drogi Królewskiej przez mieszkańców, o ich ulubionych i o newralgicznych miejscach na omawianym terenie.

Kilka tygodni później przechodnie wzięli udział w przeprowadzonym przez studentów architektury Politechniki Gdańskiej “prototypowaniu” na Długiej i Długim Targu (czyli szukaniu optymalnych miejsc dla mebli miejskich w przestrzeni tych ulic).

W poniedziałek 16 maja, o godz. 17 w auli Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku (ul. Podwale Staromiejskie 51) odbędą się drugie i ostatnie zarazem warsztaty dla gdańszczan. Tym razem rozmowy będą już konkretne: uczestnicy będą proponować swoje rozwiązania z zakresu małej architektury i sposobu urządzenia Drogi Królewskiej. Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację.

Jeśli ktoś nie będzie mógł wziąć udziału w warsztatach, a chciałby wyrazić swoją opinię na temat przyszłości omawianych ulic, może to zrobić wypełniając ankietę.

Długi Targ to serce Gdańska, zadbajmy o nie. Nz. wolontariusze Pól Nadziei, kwiecień 2016 r.

Czytaj także:

Droga Królewska - salon gdańska będzie miał nową oprawę. 

TV

Profilaktyka piersi w tramwaju w Dzień Kobiet