PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Przygotowania do Wigilii. Jak to robią ci, którzy dzielą się z innymi
Przygotowania do Wigilii. Jak to robią ci, którzy dzielą się z innymi
Wigilia to dzień, w którym nikt nie powinien być sam. W niedzielę, 24 grudnia, świąteczne spotkania z posiłkiem dla samotnych i potrzebujących organizują m.in. Polska Izba Gospodarcza Restauratorów i Hotelarzy oraz pizzeria Leone. ZOBACZ, jak przebiegały przygotowania.

fot. Dariusz Kwidziński/www.gdansk.pl

W niedzielę, 24 grudnia, potrzebujący i samotni mogą liczyć na świąteczny posiłek, podzielenie się opłatkiem, spotkanie z innymi ludźmi o: 

  • godz. 10.30 w pizzeri Leone przy ul. Ptasiej 2a na gdańskiej Orunii
  • godz. 12.00 w budynku Zbrojowni przy Targu Węglowym

W sobotę, 23 grudnia, trwały przygotowania do obu wigilijnych spotkań.

- Ta Wigilia jest dla ludzi, którym los nie sprzyjał. Ale to są ludzie, którzy potrzebują takiego dnia. Dostaną też paczki, konserwy, produkty spożywcze na następne dni, by nie byli głodni - mówi Piotr Dzik, jeden z gdańskich rstauratorów, który od wielu lat oraganizuje świąteczne spotkania dla biednych i potrzebujących. - Nikt nie jest tak biedny, by nie pomógł drugiemu i nikt nie jest tak bogaty, żeby nie potrzebował pomocy drugiego człowieka. 

- Oprócz podstawowych potraw wigilijnych, jak barszcz czy pierogi z kapustą, mamy przygotowane dania, które na co dzień serwujemy naszym klientom - mówi Lech Kaźmierczyk, radny Miasta Gdańska, który na co dzień prowadzi pizzerię Leone. - W taki ważny dzień jakim jest Wigilia Bożego Narodzenia wszyscy czują się bardziej wartościowi i docenieni.

ZOBACZ FILM


Czytaj także:

W święta nie bądź sam! Na Wigilię do Zbrojowni, stoczni lub gdańskiej pizzeriioprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl