PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Poznajesz? Ciężko pobił koło LOT-u 38-letniego Brytyjczyka

Poznajesz? Ciężko pobił koło LOT-u 38-letniego Brytyjczyka
Policja poszukuje domniemanego sprawcy pobicia obcokrajowca w śródmieściu Gdańska. Obywatel brytyjski pochodzenia egipskiego od blisko trzech tygodni znajduje się w szpitalu, w ciężkim stanie. Atak mógł mieć podłoże rasistowskie.

Materiały KMP w Gdańsku

Pobity 24 kwietnia br. Brytyjczyk wciąż nie odzyskał przytomności. Ze wstępnych ustaleń wynika, że widoczny na zdjęciach z monitoringu - i na sporządzonym przez policję portrecie pamięciowym - mężczyzna zadał mu silny cios w głowę. Ofiara przewróciła się i uderzyła potylicą w chodnik. Wszystko działo się w okolicach budynku LOT-u, przy Wałach Jagiellońskich.

- Od chwili przyjęcia zawiadomienia o tym zdarzeniu, nieprzerwanie pracujemy nad wyjaśnieniem sprawy - zapewnia Lucyna Rekowska, z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Materiały KMP w Gdańsku

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Gdańsk Śródmieście.

Osoby, które rozpoznają domniemanego sprawcę pobicia na podanych przez śledczych zdjęciach i portrecie, proszone są o kontakt pod numerami telefonów: (58) 321-62-22 (całodobowo) lub (58) 321-62-60 (w godz. 7-15). Można też skorzystać z numerów alarmowych 997 i 112.

Oprac. K.G.