Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Port Lotniczy Gdańsk wśród najpunktualniejszych lotnisk na świecie

W raporcie OAG Punctuality League za rok 2017 Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej punktualnych małych lotnisk świata. To najlepsze możliwe i bardzo wiarygodne podsumowanie działalności gdańskiego lotniska, ponieważ powstało na podstawie twardych danych.

Port Lotniczy Gdańsk wśród najpunktualniejszych lotnisk na świecie
A
A
data publikacji: 06 stycznia 2018 r.
18 lipca 2017 r., lądowanie samolotu z księżną i księciem Cambridge na pokładzie na gdańskim lotnisku
18 lipca 2017 r., lądowanie samolotu z księżną i księciem Cambridge na pokładzie na gdańskim lotnisku
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


Autor OAG Punctuality League (liga punktualności), globalna firma OAG posiada największą na świecie bazę danych dotyczących podróży lotniczych, która zawiera informacje dotyczące rozkładów lotów z ponad 4 tys. lotnisk i 900 linii lotniczych na wszystkich kontynentach.

Przy tworzeniu Ligi Punktualności OAG brany jest pod uwagę procent wszystkich operacji lotniczych, które są realizowane zgodnie z rozkładem. Odlot lub przylot w tej klasyfikacji uznawany jest za punktualny, jeśli opóźnienie nie przekroczy „akademickiego kwadransa” w stosunku do planowanej godziny. Na współczynnik punktualności wpływa także liczba odwołanych lotów.

OAG Punctuality League dotyczy zarówno linii jak i portów lotniczych. Obie klasyfikacje obliczane są z podziałem na kategorie, w każdej z nich ujawniana jest tylko pierwsza dwudziestka najlepszych podmiotów. Wyniki portów lotniczych prezentowane są w czterech grupach, w zależności od liczby obsługiwanych w ciągu roku pasażerów.

W kategorii małych lotnisk (od 2,5 do 5 mln pasażerów) Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy uplasował się na 10. miejscu ze współczynnikiem punktualności 85,13 proc. i jest to jego debiut w czołówce zestawienia.

OAG Punctality Report 2018


Warto dodać, że gdańskie lotnisko jest jedynym reprezentantem polskich portów w klasyfikacji za ubiegł rok.

O tym historycznym sukcesie gdańskie lotnisko poinformowało na swoim profilu na Fb, powołując się na publikację portalu fly4free.

Zainteresowanych pełną wersją raportu odsyłamy na stronę jego autorów.

oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl