PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Port Lotniczy Gdańsk wśród najpunktualniejszych lotnisk na świecie

Port Lotniczy Gdańsk wśród najpunktualniejszych lotnisk na świecie
W raporcie OAG Punctuality League za rok 2017 Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej punktualnych małych lotnisk świata. To najlepsze możliwe i bardzo wiarygodne podsumowanie działalności gdańskiego lotniska, ponieważ powstało na podstawie twardych danych.
18 lipca 2017 r., lądowanie samolotu z księżną i księciem Cambridge na pokładzie na gdańskim lotnisku
18 lipca 2017 r., lądowanie samolotu z księżną i księciem Cambridge na pokładzie na gdańskim lotnisku
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


Autor OAG Punctuality League (liga punktualności), globalna firma OAG posiada największą na świecie bazę danych dotyczących podróży lotniczych, która zawiera informacje dotyczące rozkładów lotów z ponad 4 tys. lotnisk i 900 linii lotniczych na wszystkich kontynentach.

Przy tworzeniu Ligi Punktualności OAG brany jest pod uwagę procent wszystkich operacji lotniczych, które są realizowane zgodnie z rozkładem. Odlot lub przylot w tej klasyfikacji uznawany jest za punktualny, jeśli opóźnienie nie przekroczy „akademickiego kwadransa” w stosunku do planowanej godziny. Na współczynnik punktualności wpływa także liczba odwołanych lotów.

OAG Punctuality League dotyczy zarówno linii jak i portów lotniczych. Obie klasyfikacje obliczane są z podziałem na kategorie, w każdej z nich ujawniana jest tylko pierwsza dwudziestka najlepszych podmiotów. Wyniki portów lotniczych prezentowane są w czterech grupach, w zależności od liczby obsługiwanych w ciągu roku pasażerów.

W kategorii małych lotnisk (od 2,5 do 5 mln pasażerów) Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy uplasował się na 10. miejscu ze współczynnikiem punktualności 85,13 proc. i jest to jego debiut w czołówce zestawienia.

OAG Punctality Report 2018


Warto dodać, że gdańskie lotnisko jest jedynym reprezentantem polskich portów w klasyfikacji za ubiegł rok.

O tym historycznym sukcesie gdańskie lotnisko poinformowało na swoim profilu na Fb, powołując się na publikację portalu fly4free.

Zainteresowanych pełną wersją raportu odsyłamy na stronę jego autorów.

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl