• Start
  • Wiadomości
  • Pomoc w problemach psychicznych. Do końca roku bezpłatnie w Gdańsku

Pomoc w problemach psychicznych. Do końca roku bezpłatne konsultacje w Gdańsku

Osoby, które mają m.in trudności w utrzymaniu relacji, w kontaktach z innymi ludźmi, stany lękowe, nerwicę, depresję, zaburzenia jedzenia lub cierpią na dolegliwości psychosomatyczne mogą do końca 2017 roku bezpłatnie skorzystać z sieci wsparcia psychologicznego czyli bezpłatnych konsultacji i psychoterapii. To oferta, którą gdańszczanom: dzieciom, młodzieży, dorosłym, parom i rodzinom, proponuje Fundacja Wspierania Rodzin Przystań.
25.10.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Pomoc w problemach psychicznych. Do końca roku bezpłatnie w Gdańsku

- Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja to dziś jedna z głównych przyczyn chorób i niepełnosprawności na całym świecie - mówi Katarzyna Wieczorek certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej z Fundacji Wspierania Rodzin w Gdańsku. - Zmiany kulturowe, społeczne, tempo życia sprawia, że mamy coraz więcej problemów ze zdrowiem psychicznym, tymczasem dbanie o nie powinno być równie ważne jak dbanie o kondycję fizyczną. Nasza fundacja zajmuje się pomocą w problemach ze zdrowiem psychicznym.

Każdy mieszkaniec Gdańska, który ma poczucie, że mu się w życiu nie układa, ma trudności w relacjach, chwiejność nastrojów, ale też np zdiagnozowaną depresję czy inne kłopoty psychiczne może do końca roku bezpłatnie skorzystać z konsultacji lub psychoterarpii u specjalistów działających w ramach tzw. sieci wsparcia psychologicznego stworzonej przez Fundację Wspierania Rodzin Przystań.  

To unikalna propozycja, bo dla potrzebujących swoje gabinety w różnych punktach miasta “otworzyli” psychologowie i psychoterapeuci - wystarczy skontaktować się z fundacją i można wybrać wizytę w najbardziej dogodnej dla siebie lokalizacji. To też komfort mówienia o swoich problemach w zaciszu gabinetu, bez czekania w kolejce w przychodni czy na szpitalnym korytarzu.

Fundacja prowadzi też program #Oznaczeni, czyli cykl warsztatów dla młodzieży w wieku 13-14 lat, uczęszczającej do drugich klas szkół gimnazjalnych i siódmych klas szkół podstawowych oraz program warsztatowy dla młodzieży pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych. Wszystkie zajęcia są prowadzone przez dwuosobowe zespoły trenerów w oparciu o autorskie scenariusze zajęć przygotowane przez ekspertów współpracujących z Fundacją. Trenerzy to wyłącznie psychologowie czy pedagodzy posiadający wysokie kwalifikacje i bogate doświadczenie. Młodzież uczestnicząca w zajęciach otrzymuje „Niezbędnik pomocy dla młodzieży”. W warsztatach łącznie może wziąć udział 700 uczniów uczęszczających do dziewięciu szkół w Gdańsku.

- Celem warsztatów jest pomoc i wsparcie dla uczniów, ale rozmawiamy także o tym jak reagować, kiedy coś złego dzieje się z koleżanką, kolegą - dodaje Katarzyna Wieczorek. - Wielu uczniów boryka się z problemami psychicznymi, nie umie kontrolować swoich emocji. Podczas naszych warsztatów mówią, że to pierwsza w ich życiu rozmowa na temat psychiki, tego co czują, jak się czują.  

Z warsztatów również można skorzystać bezpłatnie do grudnia 2017 roku - szkoły zainteresowane programem #Oznaczeni powinni skontaktować się z Fundacją.

Celem psychoterapii jest ustąpienie wewnętrznego cierpienia i wywołanych nim objawów. Psychoterapia przeznaczona jest dla osób, które:

  • Chcą poradzić sobie z kryzysowymi sytuacjami w życiu: utrata bliskiej osoby, wypadek, nagła choroba, zmiana lub utrata pracy
  • Mają trudności w odnalezieniu się w nowej sytuacji życiowej
  • Nie radzą sobie z przeżywanymi emocjami (smutek, złość i inne)
  • Chcą poradzić sobie z następującymi problemami: lęk, nerwica, depresja, zaburzenia snu, zaburzenia jedzenia (anoreksja, bulimia, napadowe objadanie się)
  • Cierpią na dolegliwości psychosomatyczne (uporczywe bóle głowy, żołądka, nadciśnienie, bezsenność i inne)
  • Chcą poprawić swoje relacje z innymi osobami, mają trudność w utrzymywaniu relacji opartych o wzajemność, czułość i zaangażowanie
  • Odczuwają trudności w kontaktach z innymi ludźmi

Fundacja Wspierania Rodzin Przystań mieści się przy ulicy Mickiewicza 9 lok. 11 w Gdańsku, aby umówić się na konsultację trzeba zadzwonić do Katarzyny Wieczorek tel. 505 034 567 lub napisać mail: kkwieczorek@gmail.com.

Rejestracja: poniedziałek-piątek w godzinach 8.00 – 20.00

TV

120-letnia kamienica jak nowa