• Polska - Dania 1:0 w hali Olivia, ale mecz został przerwany. Jaka decyzja dyrektoriatu?

Bez czołowych polskich zawodników przystąpiła reprezentacja Polski w hokeju na lodzie do turnieju EIHC o Puchar z Okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, który od piątku do niedzieli (9-11 listopada) jest rozgrywany w hali Olivia. W 43. minucie meczu z Danią ze względu na uszkodzenie lodowiska sędzia przerwał spotkanie. W tym momencie biało-czerwoni prowadzili 1:0.
09.11.2018
W polskiej drużynie zagrało wielu młodych hokeistów

Turniej w Gdańsku ma uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Mówi już o tym nazwa turnieju: EIHC o Puchar z Okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Udało się zaprosić do hali Olivia może nie topowe, ale czołowe reprezentacje świata, które grają w hokejowej Elicie. W tegorocznych mistrzostwach świata Dania została sklasyfikowana na 10. miejscu, Norwegia - 13, Austria - 14.

Na dzień dobry - w piątek, 9 listopada - Polacy zmierzyli się z najwyżej notowanymi w tym gronie Duńczykami. Faworytem byli oczywiście Duńczycy, tym bardziej, że najlepsi polscy hokeiści są skonfliktowani z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie i zrezygnowali z udziału w gdańskim turnieju, choć wcześniej otrzymali powołania od selekcjonera Tomasza Valtonena.

Na początku pierwszej tercji sporo pracy w polskiej bramce miał John Murray. Biało-czerwoni - także grając w czterech przeciwko pięciu - przetrwali napór rywali, a potem sami wykorzystali grę w przewadze, kiedy Dominik Paś strzelił na 1:0.

Tuż po golu na 1:0. Triumfuje Dominik Paś

W drugiej tercji Duńczycy nadal przeważali, ale dobrze bronił Murray (raz pomógł mu słupek). Mimo to podopieczni trenera Valtonena próbowali podwyższyć rezultat.

W 43. minucie doszło do niecodziennej sytuacji: w lodzie zrobiła się dziura, przez którą wystawała jedna z naklejonych reklam. Sędzia zarządził przerwę, usterkę próbowano naprawić. Niestety bezskutecznie. Po niespełna godzinie zapadła decyzja o przerwaniu spotkania.

W piątek, 9 listopada, o godz. 14.30 mecz mieli rozegrać Austriacy i Norwegowie, ale na czas nie dotarł sprzęt Austriaków. Obie reprezentacje wyjechały na lód wieczorem - po Polakach i Duńczykach - rozegrali tylko jedną tercję (1:0 dla Austrii).

Oficjalny komunikat dyrektoriatu zawodów głosi:

Przerwane z powodu problemów z lodowiskiem piątkowe mecze turnieju EIHC w Gdańsku zostały decyzją Dyrektoriatu zawodów uznane za nierozegrane.

Wszystkie cztery zespoły do sobotnich spotkań przystąpią z zerowym dorobkiem punktowym i bramkowym. Wyniki niedokończonych pojedynków będą miały znaczenie dla ustalenia kolejności końcowej jedynie przy równej ilości punktów i różnicy bramek zespołów grających ze sobą w piątek. Harmonogram turnieju na sobotę i niedzielę został zachowany.

W sobotę, 10 listopada, grają:

• 14.00 Dania - Austria
  • 17.30 Polska - Norwegia

W nidzielę, 11 listopada:

• 13.00 Norwegia - Dania
  • 17.30 Polska - Austria

Polska - Dania 1:0 (1:0, 0:0, mecz przerwany w 43. minucie)

Bramki: 1:0 Dominik Paś (Bartłomiej Jeziorski, Mateusz Gościński - 13.)

Polska: Murray - Michałowski, Gimiński, Bepierszcz, Nalewajka, Paś - Jaśkiewicz, Ziółkowski, Nalewajka, Neupauer, Michalski - Bychawski, Kostek, Marzec, Krężołek, Przygodzki oraz Radzieńczak, Jeziorski, Jarosz, Gościński

Dania: Gailbraith - Bruggiser, Lyo, Spelling, Jakobsen, Korsgaard - Larsen, Lassen, From, Jensen, Meyer - Krogsgaard, Knudsen, Hojbjerg, Nielsen, Olesen - Rondbjerg, Begholt, Poulsen, Christensen, Jensen