Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Polska cyfrowych innowacji, czyli "Miasta w Internecie"

W dniach 29 czerwca - 1 lipca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się 20. Konferencja "Miasta w Internecie", największe w Polsce forum debaty na temat cyfrowego rozwoju Polski.

Polska cyfrowych innowacji, czyli "Miasta w Internecie"
A
A
data publikacji: 29 czerwca 2016 r.

MP

Kiedy organizowano ją po raz pierwszy w 1997 roku była pierwszą tego typu konferencją w Europie Środkowo-Wschodniej, gromadzącą głównie samorządowców. Dziś gromadzi co roku ok. 400 przedstawicieli wszystkich sektorów: publicznego, prywatnego i naukowo-badawczego na debatach o codzienności i przyszłości cyfrowego rozwoju Polski.

Pierwsze edycje konferencji (1997–1999) odbywały się w Tarnowie, w latach 2000-2011 konferencja miała miejsce w Zakopanem, natomiast od 2012 r. gości w Gdańsku.

W tegorocznej edycji konferencji weźmie udział ponad 350 uczestników, prezydentów i burmistrzów miast, wójtów, marszałków województw, pracowników urzędów samorządowych, przedstawicieli Rządu RP, reprezentantów sektora nauki, firmy teleinformatyczne i telekomunikacyjne, organizacje pozarządowe oraz media.

Główne tematy jubileuszowej edycji konferencji to:

  • usługi elektroniczne dla obywateli
  • samorządowa szkoła cyfrowa
  • finansowanie innowacyjnego rozwoju Polski do 2020 roku
  • miasta komfortu i innowacji (smart cities)

Konferencja jest organizowana przez Stowarzyszenie "Miasta w Internecie" oraz Urząd Miejski w Gdańsku. Patronat nad spotkaniem przyjął Mateusz Morawiecki, wiceprezes Rady Ministrów, minister rozwoju.

Rejestracja i zgłoszenie udziału

Program konferencji

Prelegenci-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl