PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Polecamy w Gdańsku: 8-14 sierpnia

Polecamy w Gdańsku: 8-14 sierpnia
Co ciekawego dzieje się w Gdańsku? Oto kilka subiektywnych podpowiedzi portalu gdansk.pl.

Sobota 8 sierpnia

Mela Koteluk to artystka o ciepłym, głębokim głosie, jej muzykę można określić jako ambitny pop z elementami alternatywnego rocka. Polską scenę muzyczną zdobyła szturmem dosłownie w ciągu paru miesięcy (a pamiętam, jak organizatorom jej sopockiego koncertu jeszcze trzy lata temu trudno było sprzedać choć 30 biletów...). Piosenki – pewnie głównie te z drugiej płyty „Migracje” – Meli Koteluk usłyszymy na Targu Węglowym. Koncert odbędzie się w ramach Jarmarku św. Dominika, początek o godz. 21, wstęp wolny.

Zobacz więcej

Niedziela 9 sierpnia

Tego dnia kończy się 19. Festiwal Szekspirowski. Jego organizatorzy najciekawsze wydarzenie zostawili na koniec. Będzie to spektakl „Makbet” Luka Percevala, jednego z najwybitniejszych współczesnych europejskich reżyserów, zrealizowany w Sankt Petersburgu. Początek przedstawienia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim o godz. 19. Można spróbować kupić wejściówki przed spektaklem.

Zobacz więcej

Poniedziałek 10 sierpnia

W Multikinie będzie można zobaczyć niezwykły seans zrealizowany w ramach dość nietypowego jak na kino projektu „Wystawa na ekranie”. Ten cykl prezentuje kolekcje malarstwa najwybitniejszych artystów z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w jakości HD, pokazywane są wystawy w ujęciach dostosowanych do warunków kinowych. 10 sierpnia o godz. 19 będzie można zobaczyć wyjątkową wystawę dzieł Rembrandta z najlepszych lat jego twórczości. Bilety w cenie biletów wstępu do kina.

Zobacz więcej

Wtorek 11 sierpnia

„Słoniowe słuchowisko” to skierowana do dzieci lekcja muzyki dawnej na wesoło. Poprzez zabawy i zagadki muzyczne, naukę i wspólne śpiewanie piosenek, dzieci będą miały okazję poznać instrumenty z dawnych wieków, takie jak viola da gamba, skrzypce barokowe, flet traverso czy szpinet. Muzyka i zabawa w Ratuszu Głównego Miasta – od godz. 12. Wstęp wolny.

Zobacz więcej

Środa 12 sierpnia

Grażyna Szapołowska to jedna z największych dam polskiego filmu i teatru. Porozmawiać z nią będzie można we Wrzeszczu. Spotkanie będzie promocją książki „Zapomniałam o tobie”, w której Szapołowska prezentuje wcześniej niepublikowaną korespondencję z tajemniczym Januszem. Wyłania się obraz wielkiej przyjaźni i miłości. Spotkanie w Empiku w Galerii Bałtyckiej zacznie się o godz. 18. Wstęp wolny.

Zobacz więcej

Czwartek 13 sierpnia

W czwartek rozpoczyna się nowa gdańska impreza, czyli Little Festival. Pod tą nazwą kryje się prezentacja tego, co najbardziej wartościowe w muzyce nietypowej, niepopularnej, niezależnej. Little Festival ma uciekać od mainstreamu, masowego przekazu, technicznych rewelacji czy idealizowania mnogości artystów oraz scen. Start o godz. 20 w Europejskim Centrum Solidarności. Wstęp 35 zł.

Zobacz więcej

Piątek 14 sierpnia

Znów koncert na Targu Węglowym i znów usłyszymy polską wokalistkę. Tym razem jednak zupełnie odmienną: Julia Marcell to multiinstrumentalistka i wykonawczyni szeroko rozumianej muzyki alternatywnej, z charakterystycznym głosem, z powodu którego często bywała porównywana do Tori Amos czy Kate Bush. Według mnie jedna z najciekawszych polskich piosenkarek. Koncert w ramach Jarmarku św. Dominika zacznie się o godz. 21. Wstęp wolny.

Zobacz więcej